Merili Luuk

Zürichis toimunud kergejõustiku Teemantliiga finaaletapil esinesid eestlased väga edukalt. Magnus Kirt sai odaviskes 87.57-ga teise koha, Rasmus Mägi oli 400 meetri tõkkejooksus ajaga 49,28 neljas.

Kirt hoidis kahe vooru järel viskega suisa esikohta, kuid sakslane Andreas Hofmann põrutas kolmandal katsel 91.44 ning seda tulemust eestlane enam ületada ei suutnud. Kolmandaks tõusis viimase katsega olümpiavõitja ja värske Euroopa meister Thomas Röhler, kes viskas 85.76. Kirt teenis teise koha eest 20 000 USA dollarit.

Meeste 400 meetri tõkkejooksu võitis Briti Neitsisaarte jooksja Kyron McMaster (48,08), kes alistas lõpusirgel maailmameistri ja Euroopa meistri Karsten Warholmi (48,10). Kolmas oli Yasmani Copello (48,73). Neljandana lõpetanud Mägi teenis 6000 USA dollarit.

ENNE VÕISTLUST:

Kirt kogus nelja Teemantliiga osavõistlusega 21 punkti (üks võit), saades sellega kvalifikatsioonisüsteemis kolmanda koha. Hooaja kokkuvõttes oli punktitabelis parim Andreas Hoffmann 27 punktiga (üks võit), kaks võitu teeninud Thomas Röhler kogus 26 punkti.

Finaalvõistlusele pääsesid veel Jakub Vadljech (15 punkti), Johannes Vetter (14 punkti), Neeraj Chopra (12 punkti), Julian Weber (7 punkti) ja Ahmed Bader Magour (7 punkti). Et maailmameister Vetter ning Magour on hooaja lõpetanud, said Zürichi võistlusele kutse ka pingereas järgmisena olnud mehed Marcin Krukowski (4 punkti) ja lätlane Gatis Čakšs (3 punkti).

Nüüd on kõik punktid aga nullitud ning see, kes finaaletapi võidab, ongi Teemantliiga parim. Võistlus algab neljapäeval Eesti aja järgi kell 21.55.

Odavise
Odavise Foto: Diamond League

Meeste 400 meetri tõkkejooksu finaalvõistluselt jääb eemale kõik kuus etappi võitnud Katari sportlane Abderrahman Samba, kes võidutses äsja Aasia mängudel uue mängude rekordiga 47,66. Küll aga on stardis Euroopa meister Karsten Warholm, kes kogus Samba järel üldarvestuses 34 punkti.

Kaheksandana edasi pääsenud ja 13 punkti teeninud Rasmus Mägile pakuvad konkurentsi veel värske EM-hõbe Yasmani Copello (29 punkti), Kyron McMaster (13 punkti), ameeriklased TJ Holmes (20 punkti) ja Bershawn Jackson  (13 punkti) ning «õnnelike kaotajatena» Lõuna-Aafrika mees Cornel Fredericks (4 punkti ja itaallane Jose Reynaldo Bencosme de Leon (2 punkti).

Meeste 400 meetri tõkkejooks on kavas Eesti aja järgi kell 22.44.

Meeste 400 m tõkkejooksu stardinimekiri
Meeste 400 m tõkkejooksu stardinimekiri Foto: Diamond League

Kui seni võitis osavõistluste parim 10 000 dollarit, siis nüüd on preemiad suuremad. Võitja teenib 50 000 dollarit, teine koht 20 000 dollarit ning kolmanda koha omanik 10 000 dollarit. Ka viimasena ehk kaheksandana lõpetav sportlane teenib preemiat ehk tema rahakott täitub 2000 dollariga.

Zürichis selguvad Teemantliiga võitjad 16 alal, ülejäänud 16 alal selgub võitja Brüsseli etapil 31. augustil.