Tänak Türgi etapist: räägitakse, et meid ootab ees raske ralli

Ott Tänak Saksamaa rallil

FOTO: Andre Lavadinho / imago/PanoramiC

Autralli MM-sari jätkub järgmisel nädalal Türgi etapiga, mida viimati sõideti 2010. aastal. Viimased kaks rallit võitnud Ott Tänaku pole oma strateegiat hooaja lõppfaasiks muutnud.

«Viimastelt rallidelt on meil all head tulemused, kuid minu strateegia on jätkuvalt võtta üks ralli korraga. Raske on midagi Türgi rallist oodata, sest me ei tea sellest suurt midagi. Kõik aga räägivad, et sellest tuleb keeruline ralli. Peame ootama ja vaatama, kuidas meil katsetega tutvumine läheb,» ütles Tänak.

«Kindlalt teame vaid seda, et ilm on seal kuum. Usun, et meie ettevalmistus Portugalis läks hästi ning oleme Türgis konkurentsivõimelised,» jätkas MM-arvestuses 136 punktiga kolmandal kohal olev Tänak. Enne viimast nelja etappi kaotab ta liider Thierry Neuville'ile 36, Sebastien Ogier'le 13 punktiga.

Toyota meeskonna pealik Tommi Mäkinen ütles enne Türgi etappi samuti, et meeskondi ootab ees teadmatus. «Viimased kaks rallit on läinud meie jaoks briljantselt ning meie eesmärk on samamoodi jätkata. Kuid Türgi rallil on meie jaoks palju tundmatut, samamoodi ka teiste tiimide jaoks.»

«Sõitsin ise Türgis 2003. aastal ning mäletan, et olud olid väga rasked. Oleme ralliks valmistunud nii hästi kui võimalik. Meie testid Lõuna-Portugalis läksid hästi ning loodetavasti suutsime matkida sarnaseid olusid, mis ootavad meid Türgis,» jätkas Mäkinen.

Tagasi üles