Ametlik: Kimi Räikköneni karjäär Ferraris lõppeb selle hooajaga
Asendaja leitud!

Kimi Räikkönen

FOTO: LISI NIESNER / REUTERS

Ferrari teatas, et soomlase Kimi Räikköneni jaoks jääb see hooaeg Ferraris viimaseks. Küll aga jätkub tema karjäär Sauberis.

«Kimi on mänginud tiimi kasvamisel määravat rolli ning on alati olnud suurepärane meeskonna liige. Maailmameistrina jääb ta alatiseks Ferrari perekonnaliikmeks. Täname teda ning soovime talle ja tema perekonnale tulevikuks kõike paremat,» seisis Ferrari avalduses.

Räikköneni koha saab endale 20-aastane Charles Leclerc. Sauberis sõitev Monaco vormelipiloot on tänavu teeninud 14 etapiga 13 punkti.

Räikköneni enda karjäär jätkub aga Sauberis, kellega soomlane sõlmis kaheaastase lepingu.

2007. aastal tuli soomlane Ferrari ridades maailmameistriks. Kokku on ta oma karjääri jooksul startinud 284 etapil ning võitnud neist 20, kokku on tal kirjas 100 poodiumikohta.

Räikkönen alustas oma F1 karjääri 2001. aastal just Sauberis. Vahemikus 2002-2006 esindas ta McLareni värve. Ferrariga liitus ta esimest korda 2007. aastal, kus sõitis kolm hooaega. Seejärel otsustas ta võtta aja maha ning tegeleda teiste mootorispordialadega. Vormel 1 naasis ta 2012. aastal, kui liitus Lotusega. Pärast kaht hooaega Lotuse ridades taasliitus soomlane 2014. aastal Ferrariga.

Tagasi üles