Türgi ralli valitsev võitja: tulemust saab saavutada vaid ülimalt targa sõiduga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Avcioglu Türgi rallil 2017

FOTO: WRC.com

Sel nädalavahetusel ootab kõiki MM-sarja sõitjaid ees keeruline katsumus uutel Türgi teedel. Eelmisel aastal ralli võitnud Orhan Avcioglu rääkis WRC kodulehel, et seda rallit saab võita vaid targalt sõites.

«Suurim katsumus sellel rallil on katsete enda eripära. Esimeseks kiiruskatseks on kohe 38 kilomeetrine «mammutkatse». Olen seda katset pidanud erinevat moodi sõitma ja ma tean, et sellest saab sõitjate jaoks üks kõva katsumus,» rääkis Avcioglu.

«Marmarise rallil on vaja olla väga tark. Sa pead aru saama, millistel katsetel ja millistes kohtades on sul võimalik kiiremini sõita ja endast maksimum anda. Samas on katsetel palju selliseid kohti, kus sa pead olema ettevaatlik suurte kivide pärast ning oma autot tervena hoidma. Siin saad võita üksnes targalt sõites,» oli Avcioglu soovitus tulevaseks ralliks.

«Eelmisel aastal olid sellel rallil üllatavalt head ja siledad teed. Ainult üksikud lõigud meenutasid Akropolise rallit. Muu osa oli kõik kiire ja korralik, mis lasi meid endast katsetel maksimumi anda. Katsete teisel läbimisel on WRC masinad aga tõelised koletised, mis lõhuvad kindlasti kõvasti katseid ära. Olen kindel, et teiseks läbimiseks tekivad rajale korralikud rööpad,» rääkis Avcioglu.

Seadistuse koha pealt rääkides arvas Avcioglu, et ka sellega tuleb Türgis kõvasti vaeva näha: «Minu arust on eesmärgiks leida tasakaal auto kõrguse ja stabiilsuse vahel. Auto tuleks hoida võimalikult madal, mis tagab parema juhitavuse, aga samas tuleb leida kompromiss, et rasketel radadel madal auto ka terveks jääks.»

Tagasi üles