Eesti esinumber jõudis kodusel EMil kolmandasse ringi

Toimetas Kris Ilves
Karl Kert.
Karl Kert. Foto: Oleg Harchenko / Eesti Sulgpalliliit

Sulgpalli juunioride Euroopa meistrivõistlustel Tallinnas on Eesti esinumber Karl Kert alistanud kaks vastast ning jõudnud 32 parema hulka.

Esimeses ringis suutis Kert eile õhtul üle mängida Austria esinumbri Nicolas Rudolfi 21:13, 21:11. Täna teises ringis tuli vastaseks Slovakkia sulgpallur Jakub Horak, kelle ta suutis pingelises kohtumises 21:17, 22:20 võita. Kert sõnas pärast võidukat mängu: «Lõpus tõigi edu enesekindlus, millest vastasel puudu jäi ning tänu sellele suutsin vastast geimi lõpus survestada ja võidu võtta.»

Järgmises ringis ootab eestlast 16. paigutusega sakslane Brian Holtchke, kes võitis äsja lõppenud võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel Saksamaa koondisega pronksmedali.

Teised eestlased üksikmängus esimesest ringist edasi ei pääsenud.

Naiste üksikmängus kaotas Catlyn Kruus 7:21, 9:21 Sophia Grundtvigile Taanist. Karina Kapanen jäi 9:21, 9:21 alla kolmanda asetusega Line Cristophersenile Taanist. Ramona Üprus pidi kolmes geimis tunnistama portugallanna Claudia Lourenco 13:21, 21:16, 21:18 paremust.

Meeste üksikmängus sai Hans Kristjan Pilve napi 21:12 ; 14:21; 19:21 kaotuse Miguel San Luisilt Hispaaniast. Artur Ajupov kaotas 19:21, 8:21 Yann Orteule Šveitsist.

Kolmanda ringi kohtumised mängitakse Kalevi spordihallis neljapäeval.