Legendide kõrvale kerkinud Hazard viis Chelsea suure võiduni

Kris Ilves
Eden Hazard lõi Inglismaa kõrgliigas Londoni Chelsea eest karjääri teise kübaratriki. Foto: EDDIE KEOGH / REUTERS

Inglismaa jalgpallimeistrivõistlustel jätkab lisaks Liverpoolile veel viienda vooru järel täisedu ehk 15 punktiga Londoni Chelsea. Maurizio Sarri juhendatav meeskond sai koduväljakul 4:1 jagu Cardiff Cityst.

Külalised asusid mängu 16. minutil juhtima, kui Chelsea väravaluku murdis lahti Sol Bamba. Chelsea kaks esimest väravat sündisid avapoolajal: Eden Hazard seadis 37. minutil majja viigi ja hoolitses seitse minutit hiljem juhtvärava eest. Kusjuures mõlemale Hazardi avapoolaja tabamusele andis resultatiivse söödu Olivier Giroud. Teisel kolmveerandtunnil, 80. minutil vormistas Hazard kübaratriki, lisaks jõudis 83. minutil sihile Willian.

Hazardist sai neljas Chelsea mängija, kes löönud sinisärkide eest Premier League’is vähemalt kaks kübaratriki. Enne olid sellise tembuga hakkama saanud klubi legendid Didier Drogba, Frank Lampard ja Jimmy Floyd Hasselbaink.

Chelsea igipõline rivaal Londoni Arsenal alistas samal ajal Granit Xhaka (49. minut) ja Mesut Özili (58.) väravatest võõral väljakul 2:1 Newcastle Unitedi, võõrustajate au värava eest hoolitses Ciaran Clark (90+1.). Manchester City sai Leroy Sane (2. minutil), David Silva (21.) ja Raheem Sterlingi (47.) tabamustest koduväljakul 3:0 jagu Mattias Käidi koduklubist Fulham.

Tulemused:

• Bournemouth – Leicester City 4:0 (19., 37. Fraser, 41. pen King, 81. Smith)
  • Londoni Chelsea – Cardiff City 4:1 (37., 44., 80. pen Hazard, 83. Willian - 16. Bamba)
  • Huddersfield Town – Crystal Palace 0:1 (38. Zaha)
  • Manchester City – Fulham 3:0 (2. Sane, 21. Silva, 47. Sterling)
  • Newcastle United – Londoni Asenal 1:2 (90+1. Clark - 49. Xhaka, 58. Özil)

Liverpool alistas päeva esimeses mängus võõral väljakul 2:1 Tottenham Hotspuri. Loe selle mängu kohta lähemalt siit. Juhul kui Watford saab päeva viimases kohtumises koduväljakul Manchester Unitedist jagu, siis jätkab täiseduga hoopis kolm meeskonda.

Tabelitipp: Liverpool 15 (5 mängust), Chelsea 15 (5), Manchester City 13 (5), Watford 12 (4), Bournemouth 10 (5), Tottenham 9 (5), Arsenal 9 (5).