Tänak tunnistas, et on tagasi tiitlijahis: peame samamoodi edasi pingutama
Mäkinen: ootasime väljakutseid ja vallutasime need!

Ott Tänak

FOTO: Toyota Gazoo Racing WRT

Soome, Saksamaa ja nüüd Türgi – Ott Tänak ja Martin Järveoja on võitnud kolm MM-rallit järjestikku ning vahepeal kustuma hakanud unistus MM-tiitlist on taas igati reaalne, sest vahe Thierry Neuville'iga on nüüd vaid 13 punkti. Uut ootust tunnistas vahetus finišiintervjuus Tänak isegi: «(Tabeliseis) on jälle huvitav. Tuleb jätkata pingutamist nagu oleme teinud senini.»

Tänak oli üks väheseid rallisõitjaid, kes suutis Türgi karmidel kruusateedel vältida suuremaid probleeme ja see oli ka võidu alus. «Juba reedel teadsime, et kui me mahume esimese viie kuue sõitja sekka, siis peame juba rahul olema. Aga see oli väga raske. Algusest saati teadsime, et tegu pole ralliga, kus võidab kõige kiirem sõitja, vaid tuleb olla kõige targem,» kommenteeris Tänak ja kiitis tiimitööd. «Läbisime ralli suuremate probleemideta. Meeskond ehitas väga tugeva masina – aasta algul oli meil sellega erinevaid probleeme, aga need on kõik leidnud lahenduse.»

Toyota rallimeeskonna juht Tommi Mäkinen nõustus oma staarsõitja kommentaaridega. «Tulime siia oodates suuri väljakutseid. Me leidsime ja vallutasime need. Suur tänu kõigile.»

Kiitust jagus rallilegendil Tänaku kõrval ka teisena lõpetanud Jari-Matti Latvalale. «Nad keskendusid karmides oludes veidi hellemalt ja vigadevabalt sõitmisele. Need on nii tehnilised katsed, et seal tulebki nii sõita, sest väikeseid vigu on lihtne teha. Autod töötasid perfektselt ja pidasid vastu. Meeskond on teinud oivalist tööd uue jahutussüsteemi ja kõige muu kallal, mis tähendab, et auto tundub väga vastupidav.»

Kui Tänak kerkis MM-sarja üldarvestuses teiseks, siis Toyota möödus Hyundaist ja on suisa esimene. Mäkineni suu kerkis sellele mõeldes kõrvuni: «Oleme taas tipus. Tore on sealt jätkata. Paneme samamoodi edasi!»

Tagasi üles