Tänak püstitas uue MM-sarja rekordi

Ott Tänak ja Martin Järveoja koos tiimiga Türgi ralli esikohta tähistamas.

FOTO: OZAN KOSE / AFP

Enne seda, kui Ott Tänak ületas Türgi ralli viimase kiiruskatse finišijoone kolmanda ajaga, oli kolme järjestikkuse MM-ralliga kogutud maksimaalselt 84 punkti. Alates tänasest on rekord 87 punkti

Tänak ja kaardilugeja Martin Järveoja on võitnud järjestikku kolm MM-rallit, mis on uhke saavutus aga kaugeltki mitte enneolematu. Näiteks Sebastien Loeb võitis 2012. aastal jutti viis etappi ja sama suutis viimase viie aasta WRC-sarja valitseja Sebastien Ogier 2013. aasta lõpus (4 rallit) ja 2014 algul (Monte Carlo), 2014 lõpus (3 rallit) ja 2015 algul (2 rallit). Ühe hooaja sees on Ogier’ parim tulemus neli järjestikkust võitu 2016. aastal.

Üks asi on ralli võita, teine on aga riskida selle esikohaga ja suruda viimasel kiiruskatsel lisapunktide jahtimiseks gaasipedaal põhja. Alates 2011. aastast, mil Power Stage’i reegel kehtestati, on vaid korra suutnud üks piloot võtta kolmel rallil jutti maksimumpunktid ehk saanud esikoha nii punktikatsel kui ka võistluse kokkuvõttes: 2013 oli Ogier pidurdamatu Rootsis, Mehhikos ja Portugalis.

Ogier’ saavutus on eelmainitud 84 punkti. 2017. aastast muudeti aga Power Stage’i reegleid ning varasema esikolmiku asemel jagatakse punkte nüüd viiele paremale. See on ka põhjus, miks Tänak, kes võitis punktikatse Soomes, sai teise koha Saksamaal ja lõpetas kolmanda ajaga Türgis, teenis nüüd 87 punkti.

Kui vaadata asja teisest küljest ehk hinnata meeste poolt kolme ralli peale kaotatud punktide arvu, on Power Stage'i ajastul mõistagi esimesel kohal Ogier eelmainitud perfektse skooriga. Tänaku poolt kaotatud kolm punkti (üks Saksamaal, kaks Türgis) tähistab teise koha jagamist. Ogier suutis sama 2015. aastal kui jäi punktikatsel nullile Monte Carlos, aga sai maksimumi kirja Rootsis ja Mehhikos. 2013 tegi prantslane puhta töö Austraalias, kaotas kaks punkti Prantsusmaal ja ühe Hispaanias.

Tagasi üles