Südamlik lugu: kuidas 102-aastane proua Inglismaa meistrid väljakule saatis

David Silva ja Vera Cohen

FOTO: PAUL ELLIS / AFP

Kui tavaliselt saadavad jalgpallureid väljakule väikesed lapsed, siis Manchester City jalgpalliklubi murdis seda traditsiooni. Nimelt saatsid eile City pallureid väljakule kaks õdedest vanaprouat – 102-aastane Vera Cohen ning 97-aastane Olga Halon.

Vanem õde Cohen on City mänge regulaarselt külastanud juba 85 aastat. Koos õe Olga, poja Danny ning väimehe Rogeriga käivad elavad nad jätkuvalt igal kodumängul oma lemmikklubile kaasa. Eilne mäng Fulhamiga oli nende jaoks aga veidi erilisem.

Fernandinho ja Olga Halon.

FOTO: Phil Noble / REUTERS

Enne kohtumise avavilet oli Cohenil võimalus rääkida ka meeskonna peatreeneri Pep Guardiolaga. «Pep ütles mulle tere ning mina tänasid teda selle eest, mida ta meeskonna nimel teinud on. Pep on imeline. Temas on midagi, mis toob mängijatest esile parima. Ma loodan, et ta jääb meie juurde igavesti,» ütles Cohen.

Cohen kõndis väljakule koos David Silvaga. «Ütlesin, et ta on üks mu lemmikmängijaid ning ta andis mulle musi. Palusin tal seepeale värava lüüa ning ta tegigi seda! See oli temast armas.»

Üllatuslikult ei ole Cohen Inglismaa jalgpalliliigade vanim maskott. Nimelt saatis eelmisel aastal Inglismaa esiliigamängus Sheffield Wednesday mängijad väljakule 105-aastane Bernard Jones.

Manchester City alistas eile Fulhami 3:0, väravad lõid Leroy Sane, Silva ning Raheem Sterling.

Tagasi üles