Pärnu Sügisregatil selgusid noorte ühepaatide Eesti meistrid

Täna said Pärnus toimunud EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja viimasel etapil selgeks Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klasside tänavused Eesti meistrid. Kui regati võitsid Optimistil lätlanna Agate Einause, Zoom8-l Helen Pais ja Laser 4.7-l Silver Vahstein, siis Eesti Meistrivõistluste kokkuvõttes olid parimad vastavalt Andrias Sepp, Aleksander Kuusik ja Daniel Rüütel.

Optimistil olid täna pärastlõunal jahtklubi ees lühirajal peetud finaali stardis sinna kvalifikatsioonist otse pääsenud lätlane Agate Einause, tema kaasmaalane Emils Amsils ja Tristan Šaraškin ning poolfinaali võitja Angeliina Maria Isabel Õunap. Regati võidu vormistas kogu võistluse kestel kindlakäeliselt juhtinud Einause, Amsils tuli teisele ning Õunap kolmandale kohale. Nooremate vanusearvestuse parim oli regatil Artur Ader.

Optimist klassi Eesti meistriks tuli aga neljast regatist koosnenud sarja kokkuvõttes Andrias Sepp, teise koha teenis välja Tristan Šaraškin ning kolmandaks tuli Mia Marin Lilienthal. Eesti Meistrivõistluste sarja avatud arvestuses moodustasid esikolmiku hoopis lõunanaabrid – Läti purjetajad Agate Einause, Karlis Dubra ja Emils Amsils.

Zoom8 klassis kvalifitseerusid otse finaali Aleksander Luik, Aleksander Kuusik ja Jorgen Kuivonen. Poolfinaali parimana liitus nendega otsustavas sõidus Helen Pais, kes ka selle sõidu võitis ning sellega võistluse esikoha saavutas. Luik lõpetas regati teise ja Kuusik kolmanda tulemusega.

Zoom8 klassi tänavune Eesti meistri tiitel kuulub Aleksander Kuusikule Jorgen Kuivoneni ja Karolin Härmi ees.

Laser 4.7 klassi finaalis olid vastamisi kvalifikatsiooni kolm paremat Silver Vahstein, Peeter Kaju ja Daniel Rüütel ning poolfinaali edukaimana Sten-Markus Andresson. Finaali võiduga sai regati esikoha Vahstein, teise tulemuse Kaju ja kolmanda Rüütel. Tüdrukutest oli Pärnu Sügisregatil tugevaim Liis Annus.

Laser 4.7 klassi Eesti meistri tiitli võitles hooaja kestel välja Daniel Rüütel. Sten-Markus Andresson lõpetas sarja teise ning Hendrik Holtsmann kolmanda tulemusega. Eesti Meistrivõistluste sarja avatud arvestuses võttis võidu lätlane Roberts Stals-Buls.

Optimist, Zoom8 ja Laser 4,7 klasside kvalifikatsioonisõidud, kus startisid kõik purjekad koos, toimusid reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseerusid otse finaali ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaali. Neljandaks finaalis osalejaks oli poolfinaali võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selgusid finaalsõidu põhjal.

Finaalsõitude Postimees Online otseülekannet saab järelvaadata SIIN.

Pärnu Sügisregati korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheksast regatist:

1) 25.-27. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula, Foil
2) 8.-10. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
3) 15.-17. juuni NeilPryde Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 6.-8. juuli Haven Kakumäe Karikas (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, F18
5) 13.-15. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 27.-29. juuli Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, 49er
7) 24.-26. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 14.-16. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
9) 21.-23. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula, Foil