Eesti-Läti korvpalliliiga juhatab sisse meisterklubide duell

Kris Ilves
Valitsev Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo.
Valitsev Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo. Foto: / POSTIMEES

Korvpalli Eesti-Läti ühisliiga avamäng toimub järgmisel reedel, 28. septembril Kalevi spordihallis, kus lähevad vastamisi kahe riigi valitsevad meisterklubid.

See tähendab, et Eesti meister Kalev/Cramo (kevadises finaalseerias 4:0 võit Tartu Ülikooli üle) võõrustab uhiuue ühisliiga (ametlik nimi Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga) esimeses lahingus Läti tšempioni Ventspilsi (4:2 võit Riia VEFi üle). Täistuuridel algab liiga järgmisel päeval, kui võistlustulle astuvad ka teised meeskonnad.

Eesti-Läti ühisliigas osaleb 15 meeskonda: seitse Eestist, kaheksa Lätist. Põhihooajal mängitakse läbi kaks ringi – üks mäng kodus ja teine võõrsil (iga meeskond peab 28 kohtumist). Veerandfinaali pääsevad kaheksa paremat meeskonda, kes omakorda turniiritabeli alusel vastamisi lähevad ja võitja kahe mängu kokkuvõttes selgtavad. Medaliomanikud selguvad nelja meeskonna osalusel peetaval finaalturniiril, mille toimumispaik pole veel selge.

Ühisliiga põhihooaeg lõppeb 23. märtsil, seejärel peetakse veerandfinaalid. Finaalturniir toimub 5.-6. aprillini. Täpse ajakava (sealhulgas kõikide voorude mängud) teatab Eesti alaliit esimesel võimalusel.

Eesti-Läti korvpalliliigas osalevad meeskonnad:

Eesti: BC Kalev/Cramo, Tartu Ülikool, Rapla Avis Utilitas, Valga/Valka Maks&Moorits, Tallinna Kalev/TLÜ, TalTech BC (endine TTÜ KK).

Läti: BK Ventspils, Riia VEF, BK Jurmala, BK Ogre, Liepaja, Latvijas Universitate, Valmiera Glass, BK Jekabpils.

Esimesed mängud:

• Kalev/Cramo - Ventspils (28. september, algus kell 19)
  • Jekabpils - Tallinna Kalev (29.09, kell 14)
  • Ogre - Pärnu (29.09, kell 17)
  • Tartu - Jurmala (29.09, kell 17)
  • VEF - Rapla (29.09, kell 17)
  • TalTech - Ventspils (29.09, kell 17)
  • Valmiera - Valga/Valka (29.09, kell 19)
  • TalTech - Liepaja (30.09, kell 16)
  • VEF - Tallinna Kalev (30.09, kell 17)
  • Jekapbils - Rapla (30.09, kell 19.30)

Latvijas Universitate peab oma esimese mängu 10. oktoobril.

* * *

Pärast Eesti-Läti liiga finaalturniiri mängitakse välja Eesti meistrivõistluste medalid. Eesti-Läti liiga kaks paremat Eesti meeskonda tagavad otsepääsme poolfinaali, turniiritabeli paremuselt kolmas Eesti meeskond kohtub veerandfinaalis kuuenda ja neljas viienda meeskonnaga. Kõik seeriad peetakse kolme võiduni, sealhulgas finaalseeria, mis varasemalt mängiti nelja võiduni.