Blogi: kindel Kontaveit sai Hiina tippturniiri teises ringis ilusa võidu (1)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Wu Hong/EPA/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 27.) alistas Hiinas Wuhani tenniseturniiri teises ringis Horvaatia esindaja Donna Vekici (WTA 40.) 6:2, 6:4. Avaseti kiirelt võitnud Kontaveit jäi ohtrate servimurrete poolest silma paistnud teises setis küll 2:4 kaotusseisu, ent võitis seejärel järjest neli geimi ja kogu kohtumise. Kolmandas ringis on Kontaveidi vastaseks hiinlanna Shuai Zhang (WTA 46.).

Vekic alistas avaringis ameeriklanna Coco Vandeweghe (WTA 50.) 6:4, 3:6, 2:1. Vandeweghe jättis mängu pooleli kolmandas setis 1:2 kaotusseisus, kui vigastas parema jala hüppeliigest. Sama vigastus kimbutas 26-aastast ameeriklannat tänavusel Wimbledoni slämmiturniiril, kus Vandeweghe langes konkurentsist avaringis. Paarismängust loobus ta just vigastuse tõttu.

Esimeses ringis maailma üheksanda reketi Sloane Stephensi (USA) 4:6, 7:5, 6:4 alistanud 22-aastane Kontaveit ja tema eakaaslane Vekic pole varem WTA turniiril üksikmängus vastamisi läinud. Vekic tegi eelmisel nädalal vinge turniiri Tokyos, kus alistas järjest Stephensi, Johanna Konta ja Caroline Garcia (kõik kahes setis!) ning kaotas siis poolfinaalis Karolina Pliškovale.

Kontaveidi ja Vekici mängu võitja läheb kolmandas ringis vastamisi Sloveenia esindaja Polona Hercogi (WTA 87.) või hiinlanna Zhang Shuaiga (WTA 46.). Neljandas ringis ehk veerandfinaalis võib edu korral Kontaveidi vastaseks tulla näiteks endine maailma esireket Garbine Muguruza (Hispaania, WTA 14.) või turniiri valitsev meister Garcia (Prantsusmaa, WTA 4.).