Eesti suurim korvpalliliiga alustab oktoobris

Eelmise hooaja 3x3 korvpallisarja finaaletapp Kalevi Spordihallis.

FOTO: EKL

2. oktoobril kell 10.00 alustab Tallinnas, Kuristiku Gümnaasiumis Eesti Koolispordi Liidu üle-eestiline Sportland 3x3 korvpallisari, millest eelmisel hooajal võttis kokku osa üle 1700 koolinoore.

Võistluste avaetapil saavad kõik osalejad viskevõistlusel osavust proovida sama päeva õhtul Argentiinasse, noorte olümpiamängudele suunduvate Eesti 3x3 korvpallikoondiste vastu.

«Juba kaheksandat aastat toimuv Eesti Koolispordiliidu ja Eesti Korvpalliliidu ühisprojekt on osalejate arvult tõusnud Eesti suurimaks korvpalliliigaks,» tunnustas sarja EKLi peasekretär Keio Kuhi, kelle sõnul võimaldab 3x3 korvpall väiksematel koolidel suuremate vastu võrdselt võidelda. «Kindlasti toob see mängijaid juurde ka suurde korvpalli, kuid eesmärgiks võib seada ka 3x3 korvpallis maailmameistrivõistlustele ja olümpiamängudele jõudmise,» lisas Kuhi.

 «Korvpall kui üks meie rahvusspordialasid on ka koolinoorte hulgas väga populaarne, eriti atraktiivseks on kujunenud just 3x3 formaat, mis on kiire, tehniline ja kaasahaarav,» põhjendab EKSLi president Lauri Luik õpilaste huvi just selle sarja osas. Eelmisel õppeaastal võttis kogu sarjast osa rekordiline arv võistkondi. Kokku osales 480 võistkonda. Luige arvates on see saanud teoks tänu Korvpalliliidu ja Koolispordi Liidu aastatepikkusele eeskujulikule koostööle.

2018/2019 õppeaastal toimvuad Sportland 3x3 korvpalliturniriid kõikides maakondades, finaalvõistlus peetakse 27. märtsil Pärnus.

Tagasi üles