Türgi küberpätid varastasid Norra suusatähe identiteedi

Niklas Dyrhaug.

FOTO: Jonathan Nackstrand / AFP / Scanpix

Norra suusaäss Niklas Dyrhaug ärkas kolmapäeva hommikul pahaaimamatult, teadmata, et tema sõbrad ja sotsiaalmeedia jälgijad on hakanud saama veidraid sõnumeid. Õige pea selgus, et häkkerid on üritanud kaaperdada nii tema Facebooki ja Twitteri kontot kui ka tema meilipostkasti.

Kui need kolm katset kukkusid läbi, siis Dyrhaugi Instagrami-kontole õnnestus Türgist pärit kurikaelal ligi saada. Kontoomaniku nime ja profiilipilti muutnud ning hulgaliselt rämpsposte teinud paharet läks koguni nii ülbeks, et postitas norralase Instagrami-videotesse kiitleva klipi, kus kuulutas, et on varem häkkinud ka jooksutähe Jakob Ingebrigtseni kontole.

«Mu konto näeb päris hull välja,» tõdes Dyrhaug NRK-le. Õnneks piisas avaldusest politseile ja nüüd on tema konto taas tema enda kontrolli all. «Pidin avalduse tegema, sest tegu on identiteedivargusega,» sõnas ta.

Küll aga peab Dyrhaug nüüd leppima sellega, et kadunud on ka sajad tema isiklikud fotod. Pole veel selge, kas Instagramil õnnestub neid taastada. «See näitab, kui haavatav süsteem on. Tegu on igal juhul vastiku olukorraga,» tõdes ta. Dyrhaugi nime tõttasid puhtaks pesema ka sõbrad eesotsas Emil Iverseniga, kes kinnitasid, et tema konto on häkitud.

31-aastane Dyrhaug on MK-sarjas võitnud ühe etapi ja jõudnud veel kuus korda poodiumile. MMidelt on tal kodus nii 2015. kui ka 2017. aasta teatesõidu kuldmedal, lisaks võitis ta mullu Lahtis 15 km klassikadistantsil pronksi.

Tagasi üles
Back