Korvpalli esiliigas tegi uustulnuk säru tiitlikaitsjale

Margus Martin
Vahepeal juba seenioride meistrivõistlustel korvpalli mängida jõudnud meistriliiga kogemusega tsenter Raido Ringmets (nr 16) võttis algavaks hooajaks esiliigas sisse koha tiimi Tamsalu Los Toros / Tal Tech korvi all. Foto: Ain Liiva

Tosina meeskonnaga Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas mängiti sellel nädalal esimesed viis kohtumist. Suurima üllatuse serveeris avavoorus teisest liigast aste kõrgemale tõusnud KA Tallinna Kalev / TLÜ, kes loputas võõrsil 97:67 kahe viimase aasta valitsejat Betoonimeister / Tskk / SK Nordi tiimi.

Võidukad olid veel Tamsalu Los Toros / Tal Tech, Tartu Kalev / Estiko, KK Viimsi / Noto ja Paide Viking Window.

KA Tallinna Kalev / TLÜ ja Betoonimeister / Tskk / SK Nordi vahelises kohtumises ei ennustanud esimene poolaeg peatreener Tiit Soku juhendamisel mängivatele tiitlikaitsjatele veel sugugi nii veenvat allajäämist, sest poolajapausile mindi Aivo Erkmaa hoolealuste 45:36 eduseisul.

Otsustavaks sai aga teise poolaja algus, mil kalevlased lükkasid sisse järgmise käigu ja pääsesid otsustava, neljanda veerandaja alguseks ette 73:49. Võõrustajad selle vastu enam rohtu ei leidnud, vaid lubasid külalistel hoopis vahet mõne punkti võrra kasvatada – lõppseis 97:67.

Võitjate resultatiivseimad olid Kiur Akenpärg 20, vahetusest sekkunud Kiur Thomas Vehmanen 17 ning Erik Luts ja Ilja Stankevitš võrdselt 16 punktiga. Kaotajatele tõi Margus Klementsov 18 ja Siim Laur 17 punkti.

Tamsalus peetus mängus pääses Los Toros / Tal Tech turvaliselt ette juba esimesel poolajal, mille lõppedes juhtis 44:25. Teisel poolajal käristas Los Toros / Tal Tech vahe mitmel puhul 30-punktiliseks ja protokolli läks kirja tamsalulaste 83:66 võit. Argo Orumaa viskas väljakuperemeeste kasuks parimana 18, külaliste edukaimana kogus Gregor Ilves 13 punkti.

Tartu Kalev / Estiko alistas BC Kalev / Cramo I 74:57, Viimsi KK / Noto G4S Noorteliiga 95:77 ja Paide Viking Window kõige tasavägisemas heitluses Tartu Ülikool / Kuremaa SK 69:66. Eesti Maaülikool / Limitex Autoklaaside ja esiliiga teise uustulnuka RSK Tarvas vaheline matš lükkus oktoobri lõppu.