Horse Show takistussõidu MK-etapi võitis lätlane Kristaps Neretnieks

Eesti Ratsaspordi Liit
Kristaps Neretnieks hobusel Moon Ray.
Kristaps Neretnieks hobusel Moon Ray. Foto: Celin Lannusalu

Nädalavahetusel Saku Suurhallis peetud Tallinn International Horse Show põhiala, FEI takistussõidu maailmakarika etapi võitis Läti sportlane Kristaps Neretnieks hobusel Moon Ray.

Parima eestlasena saavutas teise koha veidi rohkem kui sekundi võrra ümberhüpetel aeglasem olnud Hanno Ellermann hobusel Freedom. Kolmandale kohale tuli sõidus, mille kõrguseks oli kuni 160 cm, venelane Egor Schibrik hobusega Chiara. Auhinnalistele kohtadele sõitsid end ka Kullo Kender hobusega Artas, kes tulid üheksandaks, ning Paul-Richard Argus hobusega Caesar, kes saavutas kümnenda koha. Mõlemate tulemuseks jäi ümberhüpetel üks maha ajamine ehk neli karistuspunkti. Kokku läbis 27 startinud võistluspaarist põhiparkuuri puhtalt viis, kellest neli suutsid ka ümberhüpped puhtalt lõpetada.

Põhiparkuurile eelnenud sõidu kõrgusel 135 cm võitis Soomet esindanud Anne Penttinen hobusega Rebeca. Teise koha saavutas Leedu sportlane Matas Petraitis hobusel Soli Deo Glorija, kolmandaks sõitis end taas Soome võistluspaar, sel korral Susanna Granroth ja Leopoldo.

Tänase noorhobuste parkuuri, mis peeti kõrgusel 125/130 cm, võitis Annika Veerpalu hobusega Quentina. Teise koha saavutas Leedut esindanud Kristupas Petraitis hobusel Baironas, kolmandaks tulid Paul-Richard Argus ja Jay-Z Bee.

Kuni 25-aastaste ratsanike vanuseklassis läks nelikvõit Soome sportlastele. Esimesele kohale tulid  Jenna Yrjövuori ja Graal, teise koha saavutasid kõrgusel 135 cm peetud kahefaasilises parkuuris Milka Kivikoski ja Fiona J.  Kolmandaks tuli Henna Maria Kaaro hobusega Ikon. Parima eestlasena saavutas viienda koha Kert Joandi hobusel Firenze.