Eestlased said Leedus kaksikvõidu ja jätkavad liidrikohal

Kullo Kender ja Artas Tallinn Horse Showl

FOTO: Mari Ann Selge

Eesti ratsutajad said täna Leedust selle, mis Tallinnas võtmata jäi - kahekordse võidu takistussõidu MK-etapilt! Kullo Kender ja Artas ning Hanno Ellermann ja Freedom olid Šiaulius toimunud MK-etapi kaks kõige paremat paari. Kender jätkab endiselt Kesk-Euroopa liiga liidrina, Ellermann jagab teist-kolmandat kohta.

Kohe peale Tallinn International Horse Show lõppu sõitis sama takistussõitjate seltskond Leetu, et osaleda sealsel sügisesel tippvõistlusel Siauliu Arena Horse Showl. Võistluse tipphetkeks oli Kesk-Euroopa liiga takistussõidu maailmakarikaetapp pühapäeval, kust eestlased võtsid lõpuks kaksikvõidu.

Põhiparkuuris oli üles pandud 12 takistust ja rada tundus raskete killast. Seitsmendana rajale läinud Kender tegi suurepärase sõidu ja asus võistlust juhtima. Temast kaks ratsanikku tagapool startinud Ellermann ja Freedom ei ajanud samuti maha ühtki takistust, kuid ületasid normiaega pooleteise sekundiga ja said ühe karistuspunkti. Latte langes ikka edasi ja kui starti asus viimane võistleja Wojciech Wojcianiec, oli endiselt vaid Kullol nulliga läbitud rada. Kui poolakas rajal eksis, oli eestlaste kaksikvõit selge.

Kullo Kender ja Artas Tallinn Horse Showl

FOTO: Mari Ann Selge

«Nii hea tunne on! Eriti hea meel on mul selle üle, et tegin väga tugevatele poolakatele ära,» naeris Kullo, kelle jaoks see oli elu esimene MK-etapi võit. Tema sõnul oli Artas heas vormis ja tundis end täna hästi. «Artas andis endast kõik ja ma säästsin ning hoidsin teda just selleks sõiduks. Rada polnud lihte. Väga palju oli nipiga kohti, nurka hüppeid ja sellel pinnasel ei tundnud hobused end kõige kindlamalt. Kuid ma teadsin, et Artas on võimeline seda rada hästi hüppama ja meil tuligi kõik välja nii nagu peab.» Nüüd on Kullo võtnud eesmärgiks liiga finaali ja järgmise võistluse teeb ta novembris Poolas.

Värske võitja säilitas võiduga ka oma liidrikoha Kesk-Euroopa takistussõidu liigas. Esialgsete arvutuste kohaselt jagavad teist ja kolmandat kohta nüüd Hanno Ellermann ja poolakas Wojciech Wojcianiec. Neljandal kohal on Tallinnas võidutsenud lätlane Kristaps Neretnieks ja viies Rein Pill.

Lisaks pühapäevasele kaksikvõidule tuli laupäevases 145 cm takistustega sõidus esikohale ka Paul Argus hobusel Caesar, olles samas sõidus Renessiniga auhinnalisel 9. kohal. Hanno Ellermann ja Freedom lõpetasid selle sõidu 6. kohaga. Reedel oli Paul Caesarga kuni 140 cm takistustel kolmas.

Tagasi üles