Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Houston Rockets - Los Angeles Lakers
Houston Rockets - Los Angeles Lakers Foto: Marcio Jose Sanchez / AP

Korvpalliliigas NBA pidasid tulise kohtumise läänekonverentsi meeskonnad Houston Rockets ja Los Angeles Lakers. Mängu võitis 124:115 Rockets.

Rocketsi parimana viskas James Harden 36 punkti, andis 5 korvisöötu ning võttis 7 lauapalli. Chris Paul lisas 28 silma, 10 korvisöötu ning 7 lauapalli. Lakersi parim oli 24 punkti visanud LeBron James, Rajon Rondo sai kirja 13 punkti, 10 korvisöötu ja 7 lauapalli.

Just Rondo oli üheks peaosaliseks mängu varjutanud kakluses. Intsident toimus neljandal veerandajal, kui neli minutit enne mängu lõppu tabas Harden Brandon Ingrami vastu veaga kahese. Ingramile see ei meeldinud ning ta lükkas Hardenit selga, teenides tehnilise vea.

Seejärel hakkasid omavahel kaklema Rondo ja Paul. Viimane neist torkas sõrmega vastu Rondo nägu, mille peale Lakersi mängujuht kolleegi lõi. Ka Paul ei jäänud vastust võlgu, lüües Rondot tagasi. Vahepeal juba mässust eemal olnud Ingram jooksis platsile tagasi ning osales samuti kakluses. Pauli sõnul algas kogu kaklus sellest, et Rondo sülitas talle näkku. ESPN kirjutab, et kakluses osalenuid ootab tõenäoliselt ees mängukeeld.

Hooaja esimese võidu teenis ööl vastu tänast Dallas Mavericks, kes alistas Luka Doncici juhtimisel 140:136 Minnesota Timberwolvesi. Doncici arvele jäi 26 punkti ja 6 lauapalli.  Timberwolvesi parim oli Karl-Anthony Towns 31 punktiga.