Saada vihje

Helsingis toimunud Lääne-Euroopa MK-etapil sai Rein Pill kõrge 13. koha

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Rein Pill ja Alfons Ra Helsingis.
Rein Pill ja Alfons Ra Helsingis. Foto: Susanna Liis Ole

Pühapäev Helsingis pakkus närvikõdi selle parimas vormis: äärmiselt põnevaks kujunenud Lääne-Euroopa liiga hooaja teise MK-etapi ümberhüpetel osutus kiireimaks belglanna Gudrun Patteet hobusega Sea Coast Pebbels Z. Samas sõidus olid stardis ka Rein Pill ja Alfons Ra, kes jäid väga napilt auhinnasaajate seast välja. 

Rajameister Guilherme Jorge, kelle nädalavahetusel tehtud töö taaskord sportlastelt kiita sai, oli ehitanud 13 takistusega kuni 165 cm kõrguse parkuuri. Rada oli ühtlaselt tehniline ja mitmel korral vahetusid kitsad vahed laiadega. Kui laupäevases põhisõidus tekitas normiaeg küsimusi, siis antud sõidus oli Jorge sportlastele rohkem aega andnud ning kellelgi sellega enam probleeme polnud.

Kui sõidu esimene null tuli juba neljandalt startijalt, Arthur da Silvalt (Inonstop van T Voorhof), siis järgmist sai näha alles peale pausi 20. stardinumbri all platsile tulnud Luca Maria Moneta ja Connery esituses. Rajameistri plaan pidas paika ja vead jaotusid ühtlaselt üle platsi, kuid ehk enim vigu tehti kuuendaks takistuseks olnud lattaial, mis oli peale kolmikut ning viimasel takistusel, milleks oli Longines okser.

Lattaial eksis ka meie paar, Rein Pill ja Alfons Ra, kes enne ja pärast mahaajamist tegid väga tugeva sõidu, mis oli nelja karistuspunktiga sõitudest üks kiiremaid. Kahjuks jäi neid auhinnalisest 12. kohast lahutama täpselt 2 sajandikku, mistõttu kuulus neile sellegipoolest väga tugev 13. koht.

Peale Monetat hakkas aga tõsine puhaste sõitude sadu ja juba kahele ümberhüppajale lisandus veel kaheksa võistluspaari, mis tähendas, et rajameistri soov saada kuus kuni kümme ümberhüppajat läks täide.

Ümberhüppeid alustasid da Silva ja Inonstop van T Voorhof, kes lõpetasid kahe mahaajamisega. Peale seda kui talle järgenud Moneta ja Connery võtsid samuti kaasa ühe lati, läks lahti tõeline möll ja tagaajamine, sest kõik järgnevad hüppasid puhtalt ja tulemused taandusid juba ajale. Steve Guerdat, kes on tuntud oma kiiruse poolest, näitas Hannah’iga väga kiiret minekut (40,10 sekundit), mis tundus esmapilgul olevat võistluse esikoha otsustanud, kuid andis kokkuvõttes hoopis viienda koha. Peale seda, kui Olivier Robert (Tempo de Paban) ja Christophe Vanderhasselt  (Identity Vitseroel) Guerdat’d edestada ei suutnud, tulid starti laupäevase Land Rover Grand Prix võitjad Philipp Weishaupt ja Asathir, kes kordasid oma topeltnulli ja tõusid uuteks liidriteks. Weishaupti pidu ei kestnud aga kaua, kui omakorda läksid liidriks Peder Fredricson ja Hansson Wl. Christian Ahlmann ja Clintrexo Z oma kiirusega liidrile ohtu ei kujutanud ning nemad lõpetasid kokkuvõttes kuuendatena. Küll aga liikus ähvardavalt kiiresti eelviimasena starti tulnud Gudrun Patteet hobusel Sea Coast Pebbles Z, kes andsid viimasel sirgel nii palju, kui torust tuli ning läksid sellega juhtima. Kui viimasena startinud Hans-Dieter Dreher hobusega Embassy II napilt belglannast aeglasemaks osutus, oli võitja kindel. Esikolmik seega Patteet, Dreher ja Fredricson. Huvitava faktina märgiksime ära, et esinelik mahtus 0,56 sekundi ning viienda kuni kaheksanda koha omanikud 0,60 sekundi sisse.

Belglanna, kellel on suurepärane maine noorte hobuste sõitjana, sõnas pressikonverentsil, et Pebbels on kõike muud kui normaalne. “Ta on väga keeruline ja väga väga tuline, aga samas nii julge ja andekas. Ma olen ta üle väga rõõmus, ta oli super!” sõnas Patteet.

Lääne-Euroopa liiga üldarvestuses on seisud pisut muutunud. Liidriks on tõusnud Hans-Dieter Dreher 28 punktiga. Talle järgnevad võrdse 21 punktiga Gudrun Patteet ja Luca Maria Moneta. Lääne-Euroopa liiga järgmine etapp toimub tuleval nädalavahetusel Itaalias Veronas.

Üle lahe toimus pühapäeval aga teisigi sõite, kus eestlastele tuli veel üks auhinnaline koht ning seda Paul Arguse ja Caesari esituses 140 cm kõrguses kiirusparkuuris, kus lõpetati kuuendal kohal. Sõidu võitis Emma Tallberg hobusega Arven. 1

Koolisõidus toimus traditsiooniline knock-out võistlus, millest võtsid eestlastest osa Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel. Nad jõudsid oma vooru võitjatena finaali, kus nad pidid aga alla vanduma Grand Prix ja KÜRi võitjatele, Emma Kanervale ja Dambacu NI’le.

Artikli koostas Susanna Liis Ole

Tagasi üles