Postimees TV: Warriorsi tagamees purustas Curry viskerekordi, Lakers ja LeBron kaotasid taas

Korvpalliliigas NBA hiilgas tiitlikaitsja Golden State Warriors, kostitades Chicago Bullsi 149 punktiga. Klay Thompson kogus 52 punkti, tabades 14 kaugviset, mis on uus NBA rekord. Seni kuulus ühes mängus tabatud kolmepunktivisete tipptulemus 13 viskega tema meeskonnakaaslasele Stephen Curryle.

Thompson tulistas kolmesejoone tagant peale 24 korda, kokku tegi ta väljakult 29 pealeviset, millest tabas 18. Warriorsil jäi vaid kaheksa punkti puudu, et juba esimese poolajaga sajani jõuda, pausile mindi 92:50 eduseisus. Vaid korra NBA ajaloos on poolaeg võidetud suurema vahega.

Klay Thompson kirjutas oma nime kolmepunktijoone tagant rekorditeraamatusse.
Klay Thompson kirjutas oma nime kolmepunktijoone tagant rekorditeraamatusse. Foto: Mike Dinovo / USA TODAY Sports / Scanpix

Seejuures tabas Thompson avapoolajal 14 kaugviskest 10, korrates Chandler Parsonsi nimel olevat poolajarekordit. Warriorsi tabatud 17 kaugviset ühe poolajaga on aga uus tipptulemus. Teisel poolajal hakati meelega Thompsonile mängima, et rekord langeks, ning pisut enne kolmanda veerandaja lõppu selleni ka jõuti. Seejärel võeti Thompson puhkama, nii et 52 punkti kogus ta lõpuks vaid 27 mänguminutiga.

Curry arvele kanti lõpuks 23 punkti, Alfonzo McKinnie lisas 19 punkti ja 10 lauapalli ning Quinn Cook 16 ja Kevin Durant 14 punkti. Bullsi parimad olid 21 punktiga Zach LaVine ja Antonio Blakeney.

Seitsmest mängust juba viienda kaotuse sai Los Angeles Lakers, jäädes võõrsil 120:124 alla Minnesota Timberwolvesile. Võitjatele tõi Jimmy Butler 32 punkti, Karl-Anthony Towns toetas teda 25 punkti, 16 lauapalli ja kuue korvisööduga. Lakersit ei päästnud ka Jamesi 29 punkti, 10 lauapalli ja kaheksa resultatiivset söötu, Brandon Ingram lisas 24 punkti.

Seni kaotuseta meeskondade duellis jäi peale Toronto Raptorsist 124:109 jagu saanud Milwaukee Bucks, jätkates ainsana löömatuna. Kummalgi pool ei teinud kaasa meeskonna suurim staar: Raptors andis Kawhi Leonardile lihtsalt puhkust, Bucksi liider Giannis Antetnkoumpo sai aga laupäevases mängus Orlando Magicuga hoobi vastu pead ning arstid soovitasid tal peapõrutuse tõttu kohtumise vahele jätta.

Bucksi suurimaks korvikütiks kerkis 19 punktiga Ersan Ilyasova, nii Eric Bledsoe kui ka Malcolm Brogdon lisasid 17 punkti. Raptorsile tõi Serge Ibaka 30 punkti ja Pascal Siakam lisas 22 punkti.

Aina paremasse hoogu läheb NBAs Luka Doncic, kes viskas San Antonio Spursi vastu isiklikku punktirekordit tähistavad 31 silma, võttis kaheksa lauapalli ja andis neli korvisöötu. Dallas Mavericks kaotas siiski lisaajal võõrsil 108:113 San Antonio Spursile, keda vedas 34 punkti ja üheksa korvisööduga DeMar DeRozan. LaMarcus Aldridge lisas 20 punkti, Doncicit toetas 22 punktiga Dennis Smith Jr., lisaks võttis DeAndre Jordan 18 lauapalli.