Red Bulli pealik: tahame Verstappenist teha ajaloo noorimat maailmameistrit

: Max Verstappen ja Helmut Marko

FOTO: Mark Thompson / AFP

Red Bulli pealik Helmut Marko on pannud meeskonnale eesmärgiks teha Max Verstappenist ajaloo noorim maailmameister.

Siiani on läbi aegade noorim maailmameister Sebastian Vettel, kes tuli maailmameistriks 23-aastaselt. Verstappenil on aega rekordit üle lüüa kaks aastat, kuna hollandlane sai alles 30. septembril 21-aastaseks. Vaatamata sellele, üritab uuest hooajast Honda jõuallikaga sõitev Red Bull juba järgmisel hooajal MM-tiitli nimel võidelda.

«Ootame juba väga järgmist hooaega Meie eesmärk on selge – tahame Verstappenist teha noorima maailmameistri läbi aegade. Kaks aastat on piisav aeg eesmärgi täitmiseks, aga juba järgmisel hooajal lähme MM-tiitlit püüdma,» rääkis Marko Motospordile.

«Teame, et esimene aasta uue mootoriga pole ühegi meeskonna jaoks kerge, aga samas olen kõigile kinnitanud, et lähme MM-tiitlit juba järgmisel aastal püüdma hooaja algusest peale. Mingisuguseid vabandusi olla ei saa,» lausus enesekindel Marko.

Lisaks kiitis Red Bulli pealik ka Verstappeni oskust sõidu ajal end vabana tunda: «Kui Max raadio teel meeskonnaga sõidu ajal suhtleb, siis tundub, nagu jooks ta teed ja peaks mõnusat vestlust. Ta küsib nii palju informatsiooni, et see on uskumatu. Verstappen suudab veelgi paremaks sõitjaks areneda.»

Uuel hooajal sõidab Verstappeni meeskonnakaaslasena Red Bullis Peirre Gasly, kes käimasoleval hooajal esindab Toro Rosso värve. Hetkel meeskonnas sõitev Daniel Ricciardo liitub uuel hooajal Renault'ga.

Tagasi üles