Kaljulaidi kõrval läbisid New Yorgi maratoni relvastatud eriagendid

Eesti president Kersti Kaljulaid ja USA eriagendid Mason Brayman ja Bill Uher.

FOTO: U.S. Secret Service

Koos Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga jooksid New Yorgi maratoni läbi ka teda turvanud kaks USA salateenistuse liiget.

USA salateenistuse töö on kaitsta riiki külastavaid riigijuhte seal, kuhu iganes nad lähevad. Spordisõber Kaljulaid läks aga New Yorgi maratonile ning seega polnud pääsu ka teda turvanud eriagendil Mason Braymanil ja leitnant Bill Uheril.

Mõlemad mehed olid ka varasemalt maratone jooksnud, ent esimest korda jooksid nad seda relvastatult. Kui Brayman on elu jooksul läbinud 56 maratoni, siis Uherile oli eilne katsumus 28. maratoniks.

USA agendid said kinnituse New Yorgi maratonil jooksmisest alles neli päeva enne võistlust. Samas olid nad juba juulis teadlikud, et võib-olla tuleb neil seda teha. «Ütlesin, et olen valmis. See oli minu jaoks hea vabandus kodust välja saada ja treenida,» ütles Uher.

Brayman oli maratoniks veidi rohkem ette valmistunud, sest ta treenis 18. novembril toimuvaks Philadelphia maratoniks. «Jooksin treeningutel lihtsalt kümme miili rohkem,» lausus ta.

Kaljulaid lõpetas eile New Yorgi maratoni ajaga 4:02,40, teenides pea 53 000 lõpetanud jooksja seas 15 394. koha.

Tagasi üles