Tänak Austraalia ralli eel: matemaatiline võimalus on olemas, alla me ei anna

Ott Tänak.

FOTO: PAU BARRENA/AFP/Scanpix

Järgmisel nädalavahetusel sõidetakse WRC hooaja viimane etapp Austraalias. Toyota sõitja Ott Tänak ütles, et tal on jätkuvalt matemaatiline võimalust maailmameistriks tulla ning seetõttu kavatseb ta anda endast kõik.

«Kuigi kõik pole minu enda kätes, on mul jätkuvalt matemaatiline võimalus maailmameistriks tulla. Alla ma ei kavatse anda,» ütles Tänak, kes on viimastel rallidel kogenud ebaõnne.

Mis puudutab aga meeskondlikku arvestust, siis selles vallas on kõik Toyota enda teha. «Oleme tugeval positsioonil,» sõnas Tänak 12-punktilise edu kohta Hyundai ees.

«Meie auto on viimastel etappidel kruusa peal tugev olnud, see annab põhjust enesekindluseks. Austraalia ralli on alati olnud väljakutsete rohke, kuid see etapp sobib meile hästi,» jätkas Tänak.

Tänak kaotab enne viimast etappi teiseks langenud Thierry Neuville'ile 20 punkti, ekstiimikaaslane Sebastien Ogier on 23 punkti kaugusel. Parim võimalus, kuidas Tänak võib veel maailmameistriks tulla, on võit Austraalias. Sellele järgnevad kõikvõimalikud permutatsioonid. Punktikatsega koos võib Tänak seega teenida kuni 30 punkti, mis tähendab, et Ogier tohib maksimaalselt lõpetada seitsmendanaja teenida ühe lisapunkti Power Stage'ilt. Neuville võib olla parimal juhul viies, aga siis ei tohi ta viimasel katsel mingil juhul esiviisikusse mahtuda.

Teoorias võib Tänakule tiitliks piisata ka teisena lõpetamisest, kui sellega kaasnevad viis lisasilma punktikatselt. Ogier ei tohi teenida ühtegi punkti, Neuville kuni kolm. Ogier ja Tänak lõpetaks siis hooaja prantslasega samade punktide peal, ka võite oleks mõlemal neli, kuid eestlasele annaks eelise kolm teist kohta Ogier' kahe vastu.

Tagasi üles