Pidu Dortmundis: Bayern mängis kaks korda eduseisu maha

Kris Ilves
Dortmundi Borussia mängijad.
Dortmundi Borussia mängijad. Foto: WOLFGANG RATTAY / REUTERS

Saksamaa tippmeeskondade Dortmundi Borussia ja Müncheni Bayerni selle hooaja esimene duell Saksamaa kõrgliigas kujunes väravaterohkeks: koduväljakul kaks korda kaotusseisu jäänud Dortmund alistas Bayerni 3:2.

Bayern asus mängu juhtima avapoolaja keskpaigas, kui sihile jõudis endine Dortmundi mängija Robert Lewandowski. Rohkem esimesel poolajal väravaid ei löödud. Dortmund viigistas teise kolmveerandtunni neljandal minutil, kui 11 meetri karistuslöögi realiseeris Marco Reus, kuid neli minutit hiljem taastas Bayerni eduseisu Lewandowski. Reus viigistas uuesti 67. minutil ning lõppseisu vormistas 74. minutil Barcelonast laenul olev Paco Alcacer.

Sellel hooajal juba 33 liigaväravat löönud Dortmundi Borussia edestab 11. vooru järel Mönchengladbachi Borussiat nelja ja Müncheni Bayerni juba seitsme punktiga. Neljandal kohal olev Leipzig on kogunud Dortmundist kaheksa silma vähem, kuid pole veel selle vooru mängu pidanud.

• Dortmundi Borussia – Müncheni Bayern 3:2

Tabelitipp: 1. Dortmund 27 punkti (11 mängust), 2. Mönchengladbach 23 p (11), 3. Bayern 20 p (11), 4. Leipzig 19 p (10), 5. Hoffenheim 19 p (11), 6. Frankfurti Eintracht 17 p (10).