WRC-tiitliheitlus: ilmaportaalid ei ennusta head

Tumedad pilved ähvardavad Thierry Neuville'i tiitlijahti väärata. Ja ka Ott Tänakule kaikaid kodaratesse loopida.

FOTO: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Kui Austraalia ralli reedene võistluspäev möödub kuivalt, on Thierry Neuville’il Sebastien Ogier ees selge eelis. Kui sajab vihma, on seis vastupidine. Ja pigem Austraalias sajab.

Reedene rallipäev algab Austraalias kohaliku aja järgi 8.03. Kas esimesena startiv Sebastien Ogier peab hakkama teistele MM-sarja kõige libedamat kruusa puhastama, või saab ta ainsana sõita mudavabal teel? Ilmaportaalide ennustused on reede hommikuks Coffs Harbouri võistluskeskusesse igatahes sellised:

  • Yr.no: vahelduv pilvisus, 20-23 kraadi, hoovihma võimalus kella 11-st
  • Accuweather.com: vahelduv pilvisus, 19-23 kraadi, äikese võimalus kella 10-st
  • BBC: vihmasadu lõppeb kell 8, edasi vahelduv pilvisus ja 21-23 kraadi
  • Weather.com: vahelduv pilvisus, hoovihma võimalus kella 12-st

Üldine meelsus näib seega olevat, et vähemat esimese kiiruskatse stardiajaks vihma ei saja. Seega edu Neuville’il (ja ka Ott Tänakul)?

Kahjuks mitte. Probleemiks on neljapäevane öö vastu reedet. Yr.no lubab lihtsalt paduvihma, weather.com ja BBC äikest, millele järgnevad sajuhood kuni kella neljani välja. Kõige positiivsem (Tänaku seisukohalt) on Accuweatheri prognoos, mis väidab, et äikesevihm lõppeb kell kolm hommikul, mis jätaks kruusateedele viis tundi kuivamisaega.

Ära need selle ajaga ilmselt kuivada ei jõua. Ogier' rivaalide plussiks on õhutemperatuur mõistlikult soe ehk mingi niiskus võiks teedelt ära aurustuda. Päike tõuseb võistluskeskuses homme 5.43, aga katsed on metsa vahel, kuhu see eriti ei paistaks, ja pealegi on vahelduva pilvisuse prognoosides märgitud, et pigem on taevas pilvine. Kahte ja poolt tundi päikese poolt teede kuivatamist seega ilmselt ei tule.

Milline on kogu kokkuvõte? Nagu ikka ilma ennustades, ei saa milleski kindel olla, aga praegu tundub parem olla Ogier' kingades.

Austraalia riiklik ilmateenistus tundide kaupa ilmaprognoose ei jaga, aga nende ennustuse kohaselt on reedel vihma oodata 50-protsendilise tõenäosusega ja pühapäeval 70-protsendilise tõenäosusega. Laupäeval sajab peaaegu kindlasti (90%), aga võib-olla läheb suisa tormiks kätte ning maha tuleb kuni 15 millimeetri jagu sademeid.

Tagasi üles