Kuressaare tegi sammu kõrgliigasse püsimajäämise suunas

FC Kuressaare.
FC Kuressaare. Foto: Lilli Tölp

Jalgpalli Eesti meistriliiga esimeses üleminekumängus alistas Kuressaare võõrsil 1:0 Elva ja hoiab korduskohtumise eel minimaalset edu.

Meistriliiga eelviimase kohaga lõpetanud Kuressaare läks esiliigas tänavu neljanda ehk iseseisvatest klubidest paremuselt teise kohaga lõpetanud Elva vastu juhtima 50. minutil, kui Sander Laht realiseeris käega mängu eest määratud penalti. Paarkümmend minutit enne lõppu jäi Elva kümnekesi, sest teise kollase kaardi järel eemaldati Mihkel Kuresoo.

Rohkem väravaid saarlased aga lüüa ei suutnud ja see jätab täpselt nädala pärast toimuva korduskohtumise eel šansi ka Elvale. Võõrsil tuleb neil kindlasti lüüa värav, ent näiteks 2:1 võit viiks tänu võõrsil kirja saadud enamtabamusele meistriliigasse juba Elva meeskonna.