Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Rootsi jalgpallikoondis.
Rootsi jalgpallikoondis. Foto: Stanislav Krasilnikov / Stanislav Krasilnikov/TASS

Jalgpalli Rahvuste liiga A-divisjonis mängisid endale koha juba finaalturniiril kindlustanud Porugal ja Poola 1:1 viiki.

Portugal asus mängu juhtima 34. minutil, kui värava lõi Andre Silva. Teisel poolajal jäi aga kodumeeskond Portugal raskesse seisu, sest Danilo Pereira teenis punase, kinkides vastastele ühtlasi ka penalti. Arkadiusz Milik oli 11 meetri punktilt täpne ning viigistas seisu 1:1.

Rohkem selles mängus väravaid ei löödud, mis tähendab, et Portugal võitis alagrupi 8 punktiga, teine oli 5 punktiga Itaalia ning kolmas 2 punktiga Poola.

Koos Portugaliga mängib juunis toimuval finaalturniiril ajaloo esimese Rahvuse liiga karika eest Holland, Inglismaa ja Šveits.

Järgmiseks turniiriks tagas endale A-divisjonis koha Rootsi, kes alistas otsustavas kohtumises 2:0 Venemaa. Rootslaste väravad lõid 41. minutil Victor Nilsson Lindelöf ning 72. minutil Marcus Berg. Võiduga tõusis Rootsi võrdselt Venemaaga 7 punkti peale, ent parem omavaheliste mängude tulemus andis eelise Rootsile. Alagrupi lõpetas 3 punktiga viimasel kohal Türgi.

TEISED MÄNGUD

C-divisjon 1. grupp

Šotimaa - Iisreal 3:2 (34., 43., 64. Forrest - 9. Kayal 75. Zahavi)

Lõppseis: Šotimaa 9, Iisrael 6, Albaania 3

C-divisjoni 4. grupp

Montenegro - Rumeenia 0:1 (44. Tucudean)

Serbia - Leedu 4:1 (51. Zupla ov, 58. Mitrovic, 71. Prijovic, 74. Ljajic - 64. Petravicius)

Lõppseis: Serbia 14, Rumeenia 12, Montenegro 7, Leedu 0