Liikluskaamerad paljastasid ligi veerandsada petisest maratonijooksjat

Maraton. Foto on illustratiivne.

FOTO: Kostas Pikoulas/SIPA / Scanpix

Hiinas Shenzhenis peetud poolmaratonil jäi korraldajatele vahele ligi 250 jooksjat, kes üritasid distantsi salaja lühendada. Petised paljastati liikluskaamerate abiga.

Lisaks tuvastati 18 võltsitud rinnanumbriga jooksjat, kolm spordisõpra said aga korraldajatelt lihtsalt külge petise sildi, vahendab BBC. Enamik valemängureid üritas kasu lõigata rajalõigult, kus jooksjad pidid tegema sirge läbimise järel tagasipöörde. Hulk jooksjaid põikas aga otse läbi põõsaste kõrvalasuvale teele, ilma et oleks tagasipöördekohta läbinud.

«Maratonijooks ei tähenda pelgalt enese liigutamist, see on kui elu metafoor. Iga jooksja vastutab enda eest ise,» tõdesid korraldajad pressiteates filosoofiliselt. Nende väitel jättis 237 vahelejäänut 21-kilomeetrisest distantsist läbimata kaks-kolm kilomeetrit. Hiina suuruselt neljandas linnas Shenzhenis toimuval iga-aastasel maratonil osaleb tavaliselt umbes 16 000 jooksjat.

Mullu pidid pettustega rinda pistma Pekingi poolmaratoni korraldajad, kes võtsid suisa kasutusele näotuvastussüsteemi. Ilma selleta kippus osa jooksjaid palkama teisikuid, kes osa distantsist nende eest läbisid. Hiinas on sel aastal peetud BBC andmetel juba 1072 maratoni või maanteejooksu. Veel 2011. aastal oli see number kõigest 22, vahendab BBC Hiina Kergejõustiku Liidu andmeid.

Tagasi üles