Veidemani uus algus Itaalias – 28 punkti ja võidukorv!

Kris Ilves
Rain Veideman.
Rain Veideman. Foto: Stings Mantova / Facebook

Hooaega Rapla korvpallimeeskonnas alustanud, kuid lõppenud koondisepausi järel Itaalia esiliigas mängiva Mantova Pompeaga käed löönud tagamängija Rain Veideman viskas uue meeskonna debüütmängus võidukorvi.

27-aastane Veideman alustas kohtumist Cagliari Hertzi vastu pingilt, aga sekkus mängu vahetusest igati korralikult ja viibis väljakul kokku 30 minutit. Tema arvele kogunes selle ajaga 28 punkti (kolmesed 3/6, kahesed 7/8, vabavisked 5/7), kolm lauapalli ja kaks resultatiivset söötu.

Seejuures realiseeris Veideman 15 sekundit enne lõppu kaks vabaviset, viies Mantova Pompea 86:85 juhtima. Nende numbritega mäng ka lõppes. Eesti koondislane oli Mantova Pompea resultatiivseim. Cagliari Hertzi eest viskas sarnaselt Veidemanile 28 punkti Anthony Gillespie Miles.

Mantova Pompea hoiab Itaalia esiliigas nelja võidu ja seitsme kaotusega kümnendat kohta, Cagliari Hertz paikneb ühe võidu ja kümne kaotusega 16 meeskonna konkurentsis viimasel kohal. Veidemani endine koduklubi Udine asub seitsme võidu ja nelja kaotusega viiendal tabelireal.

Venelt Hispaanias samuti korralik partii

28-aastane Eesti koondise ääremängija Siim-Sander Vene, kes jätkab karjääri Hispaania kõrgliigas, debüteeris Fuenlabrada Montakit särgis oma endise koduklubi Manresa Baxi vastu.

Algviisikus alustanud Vene arvele kogunes 94:89 võidumängus 20 minutiga 14 punkti (kolmesed 4/7, kahesed 0/0, vabavisked 2/2), kaks lauapalli ja kaks resultatiivset söötu. Üleplatsimeheks kerkis Vene meeskonnakaaslane Paco Cruz 28 silmaga.

Fuenlabrada Montakit hoiab viie võidu ja kuue kaotusega Hispaania kõrgliigas 11. kohta, kuue võidu kõrvale hooaja viienda kaotuse saanud Manresa Baxi paikneb suisa kuuendal kohal.