Neuville avaldas, mis on Ogier’ ja Tänaku eelis

Thierry Neuville (paremal) ja Sebastien Ogier.

FOTO: LAVadinho / imago/PanoramiC

Tänavu kolmandat aastat järjest autoralli maailmameistrivõistlustel Sebastien Ogier’ järel teise koha saanud Thierry Neuville kurdab, et konkurendid saavad meeskonnakaaslastelt rohkem tuge kui tema Hyundais.

Ilmselt peab Neuville silmas eelkõige hooaja teist poolt, kus Andreas Mikkelsen ja Dani Sordo/Hayden Paddon paari erandiga konkurentide eest punkte röövida ei suutnud. «Ma olen enamik ajast üksi,» sõnas Neuville kodumaa meediale. «Hea näide on lõppenud hooaeg, kus teiste meeskondade sõitjad aitasid oma esisõitjat, aga minul seda toetust polnud. Loomulikult see mõjutab tiitliheitlust,» lisas belglane.

Hyundai viimane rallivõit, mille ei saavutanud Neuville, pärineb aastast 2016, kui Paddon triumfeeris hooaja neljandal etapil Argentinas. Võrdluseks: kui ei arvesta Ogier’d, siis viimane M-Spordi sõitja võitis ralli aastal 2017, kui Walesis sai esikoha Elfyn Evans. Toyota «samasugust võitu» ei pea kaugelt otsima – lõppenud hooaja viimasel rallis kerkis poodiumi kõrgeimale astmele Jari-Matti Latvala.

Tagasi üles