Postimees TV: liidrita Raptors seljatas tiitlikaitsja, Doncic hiilgas kollanokkade lahingus

Raptors pani Stephen Curry ja Warriorsi veenvalt paika.
Raptors pani Stephen Curry ja Warriorsi veenvalt paika. Foto: Kyle Terada / USA TODAY Sports / Scanpix

Korvpalliliigas NBA klohmis liiga suveräänne liider Toronto Raptors võõrsil isegi ilma suurima staari Kawhi Leonardita mängides 113:93 tiitlikaitsjat Golden State Warriorsi.

Avapoolaja 16 punktiga võitnud Raptors, kellel on nüüd idakonverentsi liidrina kirjas 23 võitu ja vaid seitse kaotust, vormistas teisel poolajal kindlalt läänekonverentsis liidrikohta hoidva Warriorsi kümnenda kaotuse. Puusatraumat raviva Leonardi puudumisel kerkis Raptorsi liidriks 23 punkti visanud Kyle Lowry, kes andis lisaks ka 12 korvisöötu. Serge Ibaka viskas 20 punkti ja võttis 12 lauapalli.

Warriorsile tõi Kevin Durant 30 punkti, kuid kõigil viiel kaugviskel eksinud Klay Thompsoni arvele jäi 14 ja väljakult tosinast viskest vaid kolm tabanud Stephen Curryle 10 punkti. Kehvem võiduprotsent kukutas Warriorsi idakonverentsi tabelis Denver Nuggetsi järele teiseks. Tiitlikaitsja jäi sel hooajal juba viiendat korda alla saja punkti, kusjuures kõik need viis mängu on ka kaotatud. Raptorsi jaoks jääb mängu varjutama vaid Jonas Valanciunase vigastus: leedulane nihestas teisel veerandajal Draymond Greeniga palli pärast võideldes pöidla.

Luka Doncic viskas 24 punkti, võttis kümme lauapalli ja andis kuus korvisöötu, kui Dallas Mavericks sai kodus 114:107 jagu Atlanta Hawksist. Mavericksi parim oli 25 punktiga Harrison Barnes, J. J. Barea lisas 18 punkti. Hawksile tõi debüüthooaega samuti hästi alustanud Trae Young 24 punkti ja andis kümme korvisöötu, Kent Bazemore viskas 22 ja John Collins 21 punkti.

Anthony Davis kostitas New Orleans Pelicansi 118:114 võidumängus Oklahoma City Thunderit 44 punktiga ja võttis 18 lauapalli. Thunderi parim oli 25 punkti ja 11 lauapalliga Paul George. Charlotte Hornets viskas viimase viie minutiga 17 punkti ja pööras kümnepunktilise kaotusseisu Detroit Pistonsi vastu 108:107 võiduks, kusjuures neist punktidest 13 tõi Hornetsi liider Kemba Walker. Lõpuks jäi tema arvele 31 punkti, kaheksa lauapalli ja üheksa korvisöötu.