Roland Poom osaleb uuel hooajal autoralli MM-sarjas

Roland Poom ja Ken Järveoja

FOTO: Karli Saul

Täna avalikustatakse 2019. aasta autoralli MM-võistluste JWRC klassi võistlejad. Taas on põhjust pöialt hoida eestlastel, sest noortele rallisõitjatele mõeldud MM-sarjas võistlevad Roland Poom ja Ken Järveoja. Kui Poomi jaoks on see JWRC sarja debüüdiks, siis Järveoja on MM-sarjas osalenud varasemalt kolmel korral (2007, 2013, 2018).

Ühise MM-debüüdi tegid Poom – Järveoja tänavusel Soome MM-rallil, kus küll JWRC arvestuses ei osaletud, kuid samasugusel Ford Fiesta R2T võistlusautol suudeti mitmel korral näidata JWRC esikolmikuga sarnaseid katseaegasid.

Poom ja Järveoja on kodustel meistrivõistlustel koos võistelnud kaks hooaega ning selle aja jooksul on noormehed sõitnud välja korralike resultaate, millest annab aimu 2017.aasta Alexela DMACK Trophy võit ning 2018.aasta Estonian R2 Challenge arvestuse teine koht. Nüüd on aga mehi MM-radadel ees ootamas uus ja huvitav ühine väljakutse.

Poom on tänaseks juba 4.detsembril M-Sport meeskonna poolt tutvustatud uue Ford Fiesta R2 autoga saanud läbida ka esimesed kilomeetrid ning tema sõnul on tegemist väga võimsa autoga ning areng võrreldes eelmise mudeliga on märkimisväärne.

«Tundub päris uskumatu. Aastaid oleme proovinud jõuda JWRC sarja ja täna saame öelda, et oleme juba mõne kuu pärast Rootsi MM rallil stardis. Olen väga tänulik eelkõike Priit Tederile, Tööriistamarketile ja IKH-le selle eest, et nad usuvad minusse ja Keni ning on valmis meiega koos tegema selle suure sammu. Võtame kogu hooaega samm sammult ning üks ralli korraga. Olen kindel, et anname Keniga endast parima kogu hooaja vältel. Kindlasti me ei lähe esimesel aastal JWRC sarja võidu eesmärgiga. See saab olema üks pikk tee, et ennast tõestada, nautida rallisid, koguda kogemusi ja lõpuks näidata, et milleks me võimelised oleme. Saab kindlasti olema väga põnev hooaeg, sest lisaks MM-rallidele sõidame kaasa ka Eesti Autoralli Meistrivõistlustel, kus on meil väga konkreetne eesmärk. Tänan kõiki pöidlahoidjaid ja toetajaid ja luban, et nüüd alles läheb põnevaks,“ sõnas Poom.

Kokku sõidetakse 2019.aastal JWRC klassis viis etappi.

JWRC kalender 2019

Rootsi 14.-17.veebruar

Korsika 28.-31.märts

Sardiinia 13.-16.juuni

Soome 1.-4.august

Wales 3.-6.oktoober

Tagasi üles