Postimees TV: autohüpete MM, tuunikalaheide ja traktorijalgpall – need olid spordiaasta jaburaimad võistlused

On palju väärikaid ja pikkade traditsioonidega spordialasid nagu kergejõustik, tõstmine või maadlus. Ja siis on alasid, mille tõsiseltvõetavus on suurema kahtluse all. Siin on esimene kokkuvõttev video 2018. aasta kummalistest spordivõistlustest. Ja naisekandmisest, sest kui eestlased on milleski head olnud, siis pole see enam imelik.

Alustuseks viib videopilt meid Brasiiliasse, kus toimunud ATP turniiril olid juba kolmandat aastat kasutusel pallikoerad, kes said tennisepallidega hullata.

Järgmisena näitame Nomaadide maailmamänge, kus võisteldi kokparis, teise nimega kok-borus. Ratsanike eesmärk oli lihtne – vahetult enne matši tapeti üks kits ja sportlased pidid selle viskama «korvi» ehk patta. Võitjavõistkond sai hiljem kitse endale õhtusöögiks.

4. juuli on USAs iseseisvuspäev ja kuidas seda muidu tähistada, kui maailmarekordi püstitamisega. Joey Chestnut nosis 10 minutiga ära 74 viinerit ja kuklit. Naiste võistluse võitis viiendat aastat jutti Miki Sudo täpselt poole kehvema tulemuse, 37 vinkuga.

Harry Potterist tuntud lendluupalli MM toimus tänavu Itaalias Firenzes ja maailmameistriks krooniti ameeriklased. Kokku osales turniiril üle 800 mängija ja 29 võistkonda.

Inglismaal Sussexis toimunud autohüppamise turniiri võitis Nick Warder, kelle masin number 12 kantis nime «Tuleläitja». Võistluse siht oli ilmne – kihuta oma romuga üle trampliini ja ürita enne maandumist ületada kaheksa vrakki.

Raudmehed ei võistle ainult triatlonis, vaid on inimesi, kes ka päriselt raudrüüd kapist välja võtavad ja mõõkadega kuuma annavad. Videopildis on näha Peterburis toimunud Venemaa koondise katsevõistlus Rahvaste lahingu suurturniiriks.

Ekstreemsport ei diskrimineeri – sellega saavad tegeleda kõik, olgu nad huvitatud neljal (rula), kahel (tõukeratas) või suisa ühel rattal sõitmisest. Üherattaliste MMi peeti Kölnis.

Austraalias toimuvat tuunikalaheite MMi peetakse aastast 1979, aga õnneks pole juba aastaid kasutatud päris kala vaid heitevahend on tehtud kummist. 30 meest ja 20 naist osalesid 600-eurose peaauhinnaga võistlusel ning esikoht kuulus kohalikule mehele Levi Proude’ile, kes lennutas kummikala 18,9 meetri kaugusele.

Šotimaal peeti 7000 pealtvaataja ees võistlusi traktorijalgpallis. Pärast põllul kihutamist (kiirus kuni 24 km/h) kuulus esikoht oranžile Nuffieldsi tiimile.

Naisekandmisest pole pikalt rääkida. Raja pikkus oli tänavu 253,5 meetrit ja esikoht läks Leetu ajaga 1.05,10.

Ja lõpetuseks spordiala, mis on ikka läbi aastate jaburatest uudistest läbi jooksnud: inglastele meeldib riskeerida oma kaelaga ja ajada 200-meetrist järsku nõlva mööda taga eest lippavat kolm ja pool kilo kaaluvat juustukera. Kolmest meestejooksust kaks võitis ala suurmeister Chris Anderson, kes on 14 aasta jooksul viinud koju juba 22 auhinnaks olevat juustukera.

Tagasi üles