Ametlik: Rapla ja Kuusmaa teed läksid lahku

Rapla korvpallimeeskonna peatreener Aivar Kuusmaa.

FOTO: TAIRO LUTTER / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Rapla Avis Utilitas korvpallimeeskond teatas, et osapoolte kokkuleppel lõpetati koostöö peatreener Aivar Kuusmaaga.

Meeskonna mänedžeri Jaak Karbi sõnul vajas meeskond muudatust. «Ma ei saa öelda, et meil ükski viimastest edukalt lõppenud hooaegadest kergelt oleks alanud, aga analüüsides koos Aivariga meie tabeliseisu ja selle põhjuseid, leidsime, et seekord vajab meeskond suuremat muudatus,» ütles Karp.

«Paraku spordis, eriti pallimängudes on selleks tihtipeale treenerivahetus ja me leppisime kokku, et nii tuleb meeskonna huvides ka meil seekord tegutseda. Otsus oli ülimalt raske, sest Aivarist on saanud tõeline Raplamaa kangelane, kelle juhtimisel on meie meeskond Rapla toonud väikelinna medalid viimasel 4 aastal järjest,» jätkas Karp.

«Lisaks on Aivar olnud suurepärane inimene suhtlemisel fännide ja kogukonnaga, mõistes selle vajalikkust algusest peale. Aivar on olnud abiks isegi osade toetajateni jõudmisel. Tema Rapla Korvpalli jäetud jälg on suur ja sügav ning ta on meie aukülaline iga kord, kui ta üle meie kodusaali ukse astub,» lisas mänedžer.

Uut peatreenerit veel ei ole, kuid Karbi sõnul tegeletakse selle küsimusega aktiivselt: «Peatreeneri küsimusele loodame lahenduse leida võimalikult kiiresti, praegu jätkab peatreeneri kohusetäitjana senine abitreener Toomas Annuk, kes on Aivari kõrval olnud kõik tema siin veedetud aastad.»

Kuusmaast sai Rapla korvpallimeeskonna peatreener 2014. aasta alguses ning selle aja jooksul õnnestus tal Raplasse tuua neli medalit – koos võideti kolm pronksi ja üks hõbe.

«Kuna Kuusmaa ja klubi soov oli uudise avalikustamisega oodata uue aastani, siis palume mõistvat suhtumist, kui osapooled ei ole pühade perioodil kättesaadavad,» lisas Rapla klubi oma pressiteates.

Tagasi üles