Raudmees Ratasepp: olen viinud keha vastupidavuse sinnani, et võingi jääda sportima

Rait Ratasepp on kuues mees, kes läbinud 20-kordse ultratriatloni, aga pika puuga teistest kiiremini.

FOTO: Jakob Meier

Ultratriatleet Rait Ratasepp, kes veedab pühadeaja Kanaaridel treenides, kirjeldas Facebookis, millised huvitavad kõrvalnähud enesepiitsutamisega kaasnevad.

«Olen oma keha füüsilise vastupidavuse viinud sinnamaani, kus võingi jääda sportima. Mägesid liigutav jõud on aga peas ning eesootavateks katsumusteks valmistumisel keskendun ennekõike mentaalsele ettevalmistusele. Parim viis vaimujõu tugevdamiseks on viia keha füüsis piiri peale ning jätkata treenimist. Iga samm sealt edasi karastab vaimu. Täna tuleb mul aga korraliku füüsilise kurnatuse saavutamiseks palju vaeva näha. Keha lihtsalt taastub ulmeliselt kiiresti,» kirjutas Ratasepp.

«Näide just lõppenud treeninglaagrist - 14 päevaga tegin 29 jooksutrenni ning selle ajaga jooksin kokku 527 km. See teeb keskmiselt 37,6 km päevas. Vaimutreening algas 11. päevast,» märkis ta.

«Mõistagi Kanaaridel lihtsaid treeningtingimusi naljalt ei leia - seega tuli mul palju maadelda tugevate tuulte ning mägedega. Joostes sai võetud 7300 tõusu- ja langusmeetrit. Allamäge jooksmised olid kõikse keerulisemad ning seepärast kaotasin ka päris mitu varbaküünt.»

Tagasi üles