Solskjær päästis Pogba ahelaist vabast ja Man United võttis kolmanda võidu järjest

Paul Pogba naudib uue treeneri käe all tegutsemisvabadust.
Paul Pogba naudib uue treeneri käe all tegutsemisvabadust. Foto: JASON CAIRNDUFF / Action Images via Reuters / Scanpix

Ole Gunnar Solskjæri saabumine Manchester Unitedi peatreeneri toolile on mängijatele vabastavalt mõjunud, sest kolmes viimases mängus on United vastaseid kostitanud kokku 12 väravaga ning võtnud kolm kindlat võitu. Täna alistati koduväljakul 4:1 Bournemouth.

Täiesti uue hingamise on norralase käe all leidnud Paul Pogba, sest kui eelmine peatreener Jose Mourinho nimetas prantslast riietusruumi mürgitajaks ja kritiseeris pidevalt tema mängustiili, siis Solskjær on andnud Pogbale vabad käed. Tulemust pole vaja olnud kaua oodata, sest eelmises voorus Huddersfieldile kaks väravat löönud Pogba jätkas täna sealt, kus mõne päeva eest pooleli jäi.

Prantslane avas skoori juba 5. minutil pärast Marcus Rashfordi head eeltööd ning kasvatas edu 33. minutil. 45. minutil lõi Rashford ise kolmandagi värava, kuid üleminutitel suutis Nathan Ake ka Bournemouthi poolel palli võrku saata. Teisel poolajal vormistas United siiski kindlalt võidu, 70. minutil Rashfordi asemel platsile tulnud Romelu Lukaku lõi vaid hetk hiljem 4:1.

Kõik polnud siiski roosiline - United lõpetas mängu kümnekesi, sest 79. minutil sai rumala punase kaardi Eric Bailly. Liigatabelis ollakse 35 punktiga kuuendal kohal, viiendal real olevast Arsenalist on kolme järjestikuse võiduga jõutud vaid kolme punkti kaugusele. Neljandal kohal olevast Chelseast jäädakse siiski jätkuvalt maha kaheksa punktiga.