Hinnatud arst: Schumacheri õnnetust oleks saanud ära hoida

Michael Schumacher

FOTO: STRINGER / REUTERS

Selgus, et Michael Schumacher oleks võinud õnnetusest pääseda, kui arstid oleksid teda kohelnud nii, nagu seda oleks tegelikult tegema pidanud.

Saksamaa arst Dr Christoph Goetz, kes on kõrgelthinnatud aju ning selgroo operatsioonide läbiviija, rääkis Expressile, et Schumacheri õnnetuse oleks puidanud tegelikult tema arstid ära hoidma. «Kui inimene on elus saanud tugeva peatrauma või tema selgroog on viga saanud, siis ei tohiks teda lubada ohu vältimiseks ekstreemspordiga tegelema.»

Pole teada, kas arstid olid Schumacheril keelanud selliste spordialadega tegelemise, kuid sakslase käitumisest võis välja lugeda, et neid soovitusi ta saanud ei olnud või siis otsustas ta kõiki nõuandeid ignoreerida.

F1-sarja legend oli varasemalt oma karjääri jooksul saanud mitu karmi vigastust. 1991 aastal sõitis Schumacher 280 km/h rajapiirdesse, mille tagajärjel sakslane selgroogu vigastas. Aastal 2009 kukkus ta mootorrattaga nii, et vigastas nii oma kaela kui ka aju, mille tagajärjel ei saanud ta koheselt F1-sarja naasta.

Selliste vigastuste järgselt poleks Schumacher tegelikult tohtinud ekstreemsete aladega tegeleda, kuid Schumacher otsustas siiski naasta ka paariks hooajaks F1 sarja. Aastal 2013 juhtus saatuslik õnnetus Prantsusmaa alpides, kui kukkumise tagajärjel sai Schumacher tugeva ajutrauma.

Pärast seda on Schumacher viibinud pidevalt ravil, mida nüüdseks teostatakse 7-kordse maailmameistri kodus. Sel aastal 50. aastaseks saanud Schumacheri abikaasa andis teada, et sakslane on parima järelvalve all ning talle võimaldatakse parimat ravi, mis võimalik.

Tagasi üles