Žalgiris sai Euroliiga liidrilt järjekordse kaotuse

Kaunase Žalgiris.

Korvpalli Euroliiga 18. voorus alistas liigaliider Istanbuli Fenerbahce 78:61 Kaunase Žalgirise.

Möödunud hooajal suurepärast korvpalli mänginud Žalgiris pole käimasoleval hooajal suutnud head hoogu näidata, olles liigatabelis alles 12. kohal. Eelmises voorus üllatuskaotuse saanud Fenerbahce on üldiselt aga sel hooajal võidukas olnud.

Fenerbahce alustas koduväljakul mängu kohe kindlamalt, asudes avaveerandajal kohtumist 19:11 juhtima. Ka teisel veeradajal ei andnud Türgi meeskond mängus järgi ning nii oli poolajaks Fenerbahce edu juba 43:29.

Kolmandal veerandajal sai ka Žalgiris omad asjad paremini toimima, kuid Fenerbahce ei lasknud leedu klubil ohtlikuks saada. Kohtumise lõpuks jäi vähe Fenerbahce kasuks 17 punkti ja nii oli Türgi klubi kohtumise 78:61 võitnud.

Fenerbahce parimateks kerkisid Melih Mahmutoglu ja Kostas Sloukas 14 punktiga, Jan Vesely lisas omaltpoolt 13 punkti. Žalgirise parimaks oli Brandon Davies 12 punktiga.

Teises tänases kohtumises pidi kaotuse vastu võtma eelmises voorus Fenerbahce vastu üllatusvõidu võtnud Moskva Himki, kes jäi Istanbuli Anadolule alla 72:81. Madridi Real alistas aga tabeli tippude vahelises heitluses Piraeuse Olympiacose 94:78.