Šarapova hurjutas mehi, kes võrdõiguslikkust ei poolda

Andy Murray ja Maria Sharapova 2014. aastal segapaari mängimas.

FOTO: ROMEO RANOCO/REUTERS/Scanpix

Maria Šarapova arvates on meestennisistide seas jätkuvalt levinud arvamus, et naised ei peagi nendega võrdselt auhinnaraha teenima.

Võrdõiguslikkus tennises on taas päevakorda tõusnud, sest möödunud nädalal teatas Briti spordi suurkuju Andy Murray, et lõpetab tänavu, võib-olla isegi Austraalia lahtistel, vigastuse tõttu oma profikarjääri. Seepeale hakkasid eksperdid üle maailma Murray'le kiidulaulu laulma ja just naiskolleegid tõid välja, et šotlane on üks nendest sportlastest, kes häälekalt ja ka tegudega kaitsnud naiste õigust teenida meestega võrdset auhinnaraha.

Reuters meenutab, et 2016. aastal sattus seksismiskandaali Novak Djokovic, kes ütles intervjuus, et äkki peakski mehed rohkem teenima, kuna nende mängud tõmbavad rohkem publikut.

Pärast Harriet Darti 6:0, 6:0 alistamist ja Austraalia lahtistel teise ringi edenemist ütles sel teemal sõna sekka ka Šarapova, kes nimetas Murray’t üheks väheseks erandiks üldises meestesummas. «Suhteliselt rääkides, siis on nad suhtunud sellesse väga karmilt, eriti mis puutus võrdsusesse üldisemalt. Ma mäletan, kuidas viis või seitse aastat tagasi sai Wimbledonis ühel pressikonverentsil istutud ja sellesse vaatenurka väga soojalt ei suhtutud,» sõnas venelanna. «Muidugi on ka erandeid ja ma olen kindel, et (Murray) on üks neist.»

Murray ja Šarapova suhted ei ole eriti soojad – britt kritiseeris venelannat teravalt, kui too jäi mõned aastad tagasi vahele meldooniumi tarvitamisega ja pidi kandma 15-kuulist võistluskeeldu, mis jättis ta eemale Rio de Janeiro olümpiamängudelt.

Tagasi üles