Tänak: Ogier on suutnud iga autoga maailmameistriks tulla, loodame selle seaduspära ümber lükata

Ott Tänak.

FOTO: SCANPIX

Uue rallihooaja eel jagas MM-sarja kolmas mees Ott Tänak oma mõtteid Eesti ajakirjanikega, rõhutades, et tema selge siht on tänavu ihaldatud eesmärgini jõuda. Oma suurimaks trumbiks peab ta Toyotas mullu saadud kogemusi, samas kui nii mõnigi suur konkurent on kahe hooaja vahel tiimi vahetanud ja peab alustuseks uues võistkonnas kohanema.

Uuel aastal on Tänakul vaid üks siht – MM-tiitel. «Kahe hooaja vaheline paus oli lühike, palju sellega teha ei jõudnud, aga arendusi on muidugi tehtud,» sõnas Tänak. «Teisele hooajale samas meeskonnas vastu minna on mugavam, olukord on tuttav. Autoga on juba sõidetud ja inimesed on tuttavad, see peaks aasta esimese ralli Monte Carlos veidi kergemaks tegema,» sõnas Tänak.

Kuigi ennustatakse, et tänavune Monte sõidetakse senisest külmemas ilmas, ei muuda see Tänaku sõnul mõnes mõttes mitte kui midagi. «Lihtsat Montet pole mina veel näinud, mägedes on alati lund, jääd ja muda. Ses mõttes midagi oodata ei ole mõtet, Monte mängib sulle lihtsalt olud kätte ja pead nendega kohanema. Kui suudame ligilähedaseltki õiged otsused teha ja kompromissi leida, suudame ka konkurentsis olla,» vaatas Tänak hooaja esimesele rallile ette.

Ott Tänaku pressikonverents.

FOTO: Tairo Lutter

Kahe hooaja vahel on rallimaailma suurim muutus kuuekordse maailmameistri Sebastien Ogier’ siirdumine Citroëni ridadesse. «Tema jaoks on see vist juba kolmas-neljas tiimivahetus. Siiani on ta suutnud igas meeskonnas tõestada, et kõigi autodega võimalik maailmameistriks tulla. Loodame, et meil on kuidagi võimalus seda ümber lükata,» oli Tänak muigvelsui enesekindel.

«Kaks aastat on meil selleks võimalus olnud, aga me pole neid ära kasutanud,» jätkas ta tõsisemalt. «Kuna läheme uuele aastale vastu samas meeskonnas, on meil ehk natuke lihtsam, tal on uus meeskond ja uus auto. Aga teame, et kui Citroën saab asjad korda, on nad kiired. Sebastien on toonud teadmisi Fordist ja Esapekka Toyotast, infopuudust neil pole,» viitas Tänak mulluse meeskonnakaaslase Esapekka Lappi liitumisele Prantsuse tiimiga.

«Kui nad suudavad saadud teadmistele õigesti reageerida, saab nendega olema keeruline võidusõit. Samuti on ju jätkuvalt Thierry Neuville Hyundais ja teine Sebastien (Loeb – toim) talle abiks. Tõotab tulla huvitav aasta!» avaldas Tänak usku.

Ott Tänaku pressikonverents.

FOTO: Tairo Lutter

Ettevalmistusest rääkides rõhutas Tänak taas seda, et tal on nüüd kõigilt MM-rallidelt Toyotaga kihutamise kogemus olemas. «Mullu tegime testi ja see andis väikese pildi, aga üldiselt oli suhteliselt keeruline teada, mis tulemas ja mis saama hakkab. Nüüd on meil mingi info olemas ja teame, kus olime tugevad, kus nõrgad. See lubab nõrkustega tööd teha.»

Tänak andis mõista, et tiitlijahi nimel on ta valmis väikesteks kompromissideks, kõige tähtsam on punkte korjata. «Ilmselgelt läheme sporti tegema ja võidu sõitma. Eesmärk on lihtne, kogu ettevalmistus on läinud selle peale, et suudaksime võidelda tiitli eest. Kaks korda oleme võidelnud, aga pole seda saavutanud, selleks aastaks oleme paremini valmis. Iga ralli eesmärk on koguda punkte. Jah, on vaja võita ka rallisid, aga see pole ainuke siht,» sõnas Tänak.

Tagasi üles