Draamat kogu raha eest: Atletico pudenes Hispaania karikasarjast, Real kaotas

Kris Ilves
Antoine Griezmann võttis kohtumise viiendat väravat tähistades särgi seljast ja sai kollase kaardi. Tema kahjuks ei jäänud see värav mängu viimaseks. Foto: SERGIO PEREZ / REUTERS

Hispaania jalgpalli karikasarjast pudenes kuue aasta tagune tšempion Madridi Atletico, kes jäi kahe mängu kokkuvõttes alla Gironale. Nende linnarivaal Real kaotas korduskohtumise Leganesile, kuid jõudis siiski veerandfinaali.

Kõigepealt väiksemast Madridi meeskonnast. Atletico mängijad tulid koduväljakul murule teadmises, et igasuguse skooriga võit ja isegi väravateta viik viib nad järgmisesse ringi, sest avamäng Girona kodustaadionil jäi 1:1 viiki.

Atletico haaras korduskohtumises juhtohjad juba 12. minutil, kui sihile jõudis Nikola Kalinic, kud Valery Fernandez seadis kümmekond minutit enne poolajavilet viigi majja. 59. minutil asus omakorda kohtumist juhtima Girona, kelle eest säras Christian Stuani, ent sedapuhku oli 66. minutil vastus varnast võtta Angel Correal.

Kohtumise viimased kümme minutit olid dramaatilised. Antoine Griezmann viis 84. minutil väljakuperemehed enam kui 45 000 silmapaari ees veerandfinaali lävele, kuid neli minutit hiljem lõpetas Atletico teekonna Seydou Doumbia. Kahe mängu kokkuvõttes 4:4 viik, võõrsil löödud väravad viisid veerandfinaali Girona.

Viie aasta tagune võitja Real sai avamängus koduväljakul Leganesist koguni kolme väravaga jagu ja võõral väljakul tuli edasipääs ära vormistada. Sellega said Reali teise ešeloni mängijad hakkama, kuigi jäädi Martin Braithwaite’i esimese poolaja väravast 0:1 alla Leganesile. Kahe mängu kokkuvõttes 3:1 võit Realile.

Viimased neli aastat karika pea kohale tõstnud Barcelona peab korduskohtumise koduväljakul Levante vastu neljapäeva õhtul algusega kell 22.30. Levante kodustaadionil peetud avamängus said võõrustajad magusa 2:1 võidu.