Tänaku konkurent: eelmine aasta oli minu karjääri kõige keerulisem

Andreas Mikkelsen.

FOTO: LAVadinho / imago/PanoramiC

Norra rallisõitja Andreas Mikkelsen andis WRC-sarja koduleheküljele intervjuu, milles märkis, et eelmisel hooajal ei sujunud kõik plaanipäraselt.

«Spordis on see tavaline – on head aastad ja on keerulised aastad. Eelmine aasta oli minu karjääri kõige keerulisem, aga ma tean, et kui me jätkame rasket tööd ja paneme kõik oma jõupingutused ja energia õigesse kohta, siis see kõik pöördub,» lausus Mikkelsen.

Hyundai eest täishooaja kaasa teinud Mikkelsen saavutas ühe poodiumikoha, olles Rootsi talverallil meeskonnakaaslase Thierry Neuville’i ja Craig Breeni (Citroen) järel kolmandal positsioonil. Üldarvestuses sai 29-aastane norralane 84 punktiga kuuenda koha, edestades kogu hooaja kaasa teinud sõitjatest vaid Elfyn Evansit (M-Sport), kes teenis seitse silma vähem.

«Ma arvan, et kruusal tegime korralikku tööd, kuid asfaldil olime hädas,» sõnas Mikkelsen, kes läheb enda sõnul uuele hooajale vastu värske mõtteviisiga.

«Eelmisel aastal proovisin teha asju harjumuspäraselt, aga võib-olla oleksin selle autoga pidanud sõitma täpselt nagu teised kutid on seda viis aastat teinud,» kommenteeris norralane, kes aastatel 2014-2016 sai Volkswageniga sarja üldarvestuses kolm korda järjest kolmanda koha.

Mikkelsen mainis muuhulgas, et on saanud inspiratsiooni meeskonnakaaslastelt ja kaalub oma sõidustiili muutmist. «Mina pidurdan (võrreldes Neuville’i ja Dani Sordoga) veidi hiljem ja niiviisi siseneb auto kurvi paremini, aga kaotab see-eest pidavust,» selgitas ta.

«Kui näed erinevusi, siis tundub kõik väga lihtne, aga ma olen sellist lähenemist kasutanud juba kümme aastat ja sõidustiili muutmine on keeruline.»

Algaval rallihooajal sõidab Hyundais peale Mikkelseni täishooaja ka Neuville, üheksakordne maailmameister Sebastien Loeb ja Sordo osalevad teatud etappidel.

2019. aasta autoralli maailmameistrivõistlused algavad järgmisel nädalal Monte Carlos, kus mullu triumfeeris Ott Tänaku (Toyota) ja Jari-Matti Latvala (Toyota) ees kuuekordne maailmameister Sebastien Ogier (M-Sport).

Tagasi üles