Haigestunud Kärp ja Veerpalu jätavad Eesti koondise rivistuse kunagisel trumpalal üsna kiduraks

Andreas Veerpalu.

FOTO: NewsPix24/SIPA / NewsPix24/SIPA

Sel nädalavahetusel peetaval murdmaasuusatamise Otepää MK-etapil ei saa Eesti koondise ridades haiguse tõttu võistlustel osaleda Andreas Veerpalu ja Algo Kärp.
 

«Algul oli meil päris palju sportlasi, meeste poolelt pidi 14 kohta täis tulema, aga homseks on meil ainult 10 meest üles antud ja hetkeseisuga kaks naist. Kahjuks Andreas Veerpalu haigestus, Karl Erik Rabakuke seisund pole hea ja Algo Kärbi pühapäevane sõit on suure kahtluse all – ta tervis pole hea. Loobujaid on palju,» võttis hetkeseisu kokku Team Haanja treener Anti Saarepuu.

Kaks kõige nimekamat puudujat on Veerpalu ja Kärp, kes jätavad pühapäeval toimuval 15-kilomeetrisel klassikasõidul meie meeste rivistuse väga hõredaks - kohalikest tippudest peavad publikut rõõmustama seega Karel Tammjärv ja Raido Ränkel.

«Andreas on täiesti haige, jäi neli päeva tagasi ja sellise seisu pealt ei ole mõtet riskida,» sõnas Saarepuu Veerpalu kohta. «Meil on Raido kohta eelmisest hooajast hea näide, kes tahtis tõbisena võistelda ja lõpetas kopsupõletikuga enne aastavahetust. Seda kellelegi ei taha.»

Kärbi mitteosalemine on treeneri sõnul 99 protsenti kindel. Saarepuu ütleb, et Kärp võiks ju rajale tulla ja 60. koha kirja saada, aga nõnda kogenud sportlasele ei annaks see midagi. Tervisemure on distantsimeest seganud juba pikalt ning täpselt diagnoosi pole tänaseni. «Oktoobrist, Mallorca laagrist alates on see olnud,» selgitab Saarepuu. «Praegu oli ta kaks nädalat antibiootikumidega audis ja kehas on tugevad põletikunäitajad; hemoglobiinitase üldse ei tõuse – juba mitu kuud on see olnud 20-30 ühikut madalam, kui Algol tavaliselt.»

19.–20. jaanuarini peetaval MK-etapil on laupäeval kavas klassikatehnika sprint, pühapäeval võisteldakse aga 10 ja 15 km klassikatehnika eraldistardis.

Otepää maailmakarikaetapi otseülekanded on nähtavad Postimees.ee ja Kanal 2 vahendusel.

Tagasi üles