Lumeäestaja Bottas: igal rallitestil olen vajanud labida abi

Valtteri Bottas

FOTO: Twitter/Valtteri Bottas

«Umbes kaks aastat tagasi tuli mulle pähe, et ralliauto roolimine võiks olla hea kogemus,» rääkis vormelituus Valtteri Bottas YLE-le. Nüüd on mõte teoks saamas: sel nädalavahetusel kihutab mees Lapimaa rallil ja läbis selle eel esimesed testikilomeetrid oma Ford Fiesta WRC võistlusmasinal.

Enne WRC-autosse istumist õppis Bottas rallikunsti vähemvõimsamal N-rühma masinal. Kuidas seni harjutamine välja on tulnud? «Igal testil olen teinud väikesi vigu ja on vaja olnud labidat, aga mitte midagi suur nagu puuse sõitmine,» tõdes Mercedese F1-piloot. «See on osa võidusõidust. Oleme veidi lumevalle tabanud, aga õnneks mitte liiga palju.»

Plaan võistluseks, kus tema kõrval istub eksmaailmameistrist kaardilugeja Timo Rautiainen, on Bottasel selgelt paigas: «Kui alustame, siis sõidame targalt. Võistlustules on palju kogenud sõitjaid, kes on Lapimaa ralliga tuttavad. Mõned neist võivad isegi katseid peast teada. Minu jaoks on uus iga kurv ja katse. Ja ka tingimused, teekate, mis pidevalt vahetub ja pidamist muudab. Alustame rahulikult, kiirusega, mis mulle sobivana tundub. Lisame tempot, kui tundub, et olen selleks valmis. Sõidame mõistagi maksimumi piiril, aga võttes arvesse minu hetkekogemusi ja -oskusi.»

Bottas on saanud oma debüüdi eel õpetussõnu M-Sporti tehasesõitjalt Teemu Suninenilt. Autosport kirjutab, et telefonitsi on soomlased rääkinud, kuidas rallil tekkivatest probleemidest välja tulla. «Neljarattaveolise masinaga naastrehvidel sõitmine võib olla keeruline. Tema mõistus ütleb talle kogu aeg, et lumi ja jää on libedad, aga kui tingimused on head, leiab ta väga hea pidamise,» rääkis Suninen, kes ise võistleb nädalavahetusel Monte Carlos. «Lihtne ei saa tal olema, ta läheb starti olematu kogemuse pealt, aga ta on üks maailma parimaid sõitjaid. Loodetavasti ta naudib seda.»

Tagasi üles