PM Monte Carlos. Ogier: inimesed olid haagistega teepervel ja tegid lõket

Sebastien Ogier

FOTO: JEAN-PIERRE CLATOT / AFP

Prantsusmaa rallifännid on tulihingelised ja nõus tegema kõike selleks, et oma kahte lemmikut - Sebastien Ogier' ja Sebastien Loebi võimalikult lähedalt näha.

Just selliste poolehoidjate pärast jäi ära reedese päeva esimene kiiruskatse, mis oleks võinud kaarte korralikult segada. Antud olukord tekitas omakorda tuska rallimeeskondadele, sest sõitjad pidid minema järgmistele katsetele tuttuute naastrehvidega, mis mõjutas ka sealset pidamist negatiivselt. 

Pealtvaatajad tegid nõnda karuteene ka oma lemmikule, kuuekordsele autoralli maailmameister Ogier'ile, kes väljendas oma pahameelt küll viisakalt, ent kindlalt.

«Olin nördinud. Muidugi oli see korraldajatest õige otsus katse ära jätta, sest liiga palju inimesi oli viimasel viiel kilomeetril teel - nägime isegi, kuidas haagised olid teepervel ja inimesed tegid lõket. Muidugi on tore Monte Carlo rallil publikut näha, aga see on tõsiselt piinlik, kui nende pärast peab katseid ära jätma. See rikkus meie strateegia ära, aga suutsime kuidagi siiski head tööd teha ning nõnda palju aega ei kaotanudki,» rääkis Ogier, kes kaotab liidriks tõusnud Thierry Neuville'ile 3,4 sekundiga. Edu Ott Tänaku ees on aga 13,5 sekundit.

Tagasi üles