Eesti jalgpalliklubi sõlmis lepingu Aafrika talendiga

Muhammed Sanneh.

FOTO: Heiki Laan / Paide Linnameeskond

Järvamaa esindusklubi Paide Linnameeskonna komplekteerimine 2019. aasta jalgpalli Premium liiga hooajaks jõudis lõpule, kui klubiga allkirjastas kaheaastase lepingu äärekaitsja Muhammed Sanneh.

18-aastane Sanneh on Aafrika riigi Gambia U20 vanuseklassi koondislane ning liitus Paidega pärast väga edukat testiperioodi Gambia 12-kordsest meistermeeskonnast Real de Banjul, kirjutab Paide Linnameeskond sotsiaalmeedias.

Muhammed Sanneh: «Olen õnnelik oma esimese profilepingu üle ning väga tänulik Paidele selle võimaluse eest. Olen rahul, et suutsin testiperioodi jooksul treeneritele tõestada, et väärin kohta meeskonnas. Tänan südamest nii Real de Banjuli presidenti, Paide klubi juhtkonda ja kogu treenerite tiimi!

Mind on esimesest päevast saadik väga hästi vastu võetud ning kuigi mul oli võimalusi ka Taanis, tundsin kohe alguses, et siin on õige koht alustamaks teekonda Euroopa jalgpallis. Püüan oma venna karjääri eeskujul kõvasti tööd teha ja seeläbi kõrgemale tõusta samm-sammult.

Soovin meeskonda oma oskustega maksimaalselt aidata ning näidata meie fännidele parimaid esitusi. Meil on meeskonnas palju kvaliteeti, mis tuleb läbi eneseusu, kire ja tugeva pingutuse vormida headeks tulemusteks. Ainult nii jõuame me oma püstitatud eesmärkideni!»

Muhammed Sannehi vanem vend Bubacarr Sanneh alustas oma karjääri Euroopas 2014. aastal Taani esiliigaklubis AC Horsens. 2018. aasta alguses siirdus ta FC Midtjyllandi ridadesse, aidates meeskonnal võita Taani meistritiitel. Sama aasta suvel müüs Midtjylland Bubacarr Sannehi Belgia tippklubisse RSC Anderlecht.

Paide Linnameeskonnaga sõlmisid hooajavahelisel perioodil lepingud veel teinegi Gambia jalgpallur – Sannehi klubikaaslane ründaja Alassana Jatta, väravavaht Mait Toom, äärekaitsja Karl Mööl, Hispaania keskkaitsja Mikel Gurrutxaga ning ründajad Andre Järva ja Kevin Kauber. Laenulepingutega Florast ja Levadiast jätkavad Paides nii kaitsja Tanel Neubauer kui keskväljamees Vladislav Zanfirov.

Tagasi üles