Grönholm: tunnen end Toyota roolis hästi, aga Rootsi ma võitu võtma ei lähe

Marcus Grönholm.

FOTO: Jonathan Ferrey

Homme 51-aastaseks saav Marcus Grönholm on pärast testipäevi Toyota roolis õnnelik ning enne Rootsi MM-rallit ootusärev. Samas ei soovinud soomlane endale liigseid pingeid peale panna. 

«Ma olen selle sama masinaga kaks aastat tagasi tegelikult sõitnud. Siis sain Soome MM-ralli Harju linnakatsel demonstratsioonsõidu teha. Kokku olin varasemalt seda autot siis umbes 10 km jagu proovida saanud,» rääkis Grönholm.

«Nüüd testides tundsin end koheselt autos hästi. Toyota meeldib mulle ja ma tundsin koheselt, et suudan sellega kiiresti sõita. Mul ei läinud palju aega, et autoga sinapeale saada,» lausus soomlane.

«Loomulikult ei ole võistlusolukord testiga võrreldav. Võin testil kiire olla, aga sama on keeruline päriselt ralli käigus kiiruskatsetel teha. Mul pole sellist ühtlaselt head rütmi, nagu praegu tipus olevatel meestel on, nende vastu läheb keeruliseks,» seletas vanameister.

«Rootsis lähme eelkõige sõitma siiski turvaliselt ja oma rõõmuks. Ma ei taha mingisuguseid riske võtta, peamine eesmärk on siiski ralli lõpetamine,» lausus Grönholm.

Tagasi üles