Kris Ilves
Kas kohtunikud eksisid jälle Liverpooli kasuks? Pildil olev Bournemouthi väravavaht Artur Boruc niimoodi ilmselt mõtleb. Foto: JASON CAIRNDUFF / Action Images via Reuters

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga liider Liverpool sai kodusel Anfieldil 3:0 jagu keskmike hulka kuuluvast Bournemouthist.

Liverpool haaras juhtohjad 24. minutil, kui James Milneri söödu realiseeris väravaks Sadio Mane. Kordused aga näitasid, et Mane võis söödu ajal suluseisus olla. Teadupärast tekitas Liverpooli eelmine liigamäng West Ham Unitediga samuti palju kõneainet kohtunike eksimuste tõttu. Liverpooli teise tabamuse lõi 34. minutil Giorginio Wijnaldum ja kolmanda 48. minutil Mohamed Salah.

Manchester Unitedi peatreenerina 11. mängu pidanud Ole Gunnar Solskjær saavutas kümnenda võidu, kui Punased Kuradid alistasid võõrsil 3:0 püsimajäämise nimel heitleva Fulhami. Manchester Unitedi väravate eest hoolitsesid prantslased: kaks väravat lõi Paul Pogba, ühe lisas Anthony Martial.

Londoni Arsenal sai võõrsil 2:1 jagu Huddersfield Townist. Arsenali väravad sündisid esimesel poolajal, kui 16. minutil sahistas võrku Alex Iwobi ja minut enne poolajavilet Alexandre Lacazette. Huddersfieldi autabamus läks mängu kolmandal üleminutil Arsenali kaitsja Sead Kolasinaci nimele.

Liverpool juhib Inglismaa kõrgliigat 65 punkti, lähim jälitaja Manchester City jääb maha kolme silmaga. Ühe mängu vähem pidanud Kolmandal kohal paiknev Tottenham Hotspur on kogunud 57 punkti.

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga tabelitipp: Liverpool 65 punkti (26 mängust), Manchester City 62 p (26), Tottenham 57 p (25), Manchester United 51 p (26), Londoni Chelsea 50 p (25), Arsenal 50 p (26).