Tõnis Sildaru kuldmedali toonud trikist: Kelly polnud sellest väga vaimustuses

Kelly Sildaru võitis Park City maailmameistrivõistlustel rennisõidus kuldmedali.

FOTO: EPA/Scanpix

Kelly Sildaru treenerist isa Tõnis Sildaru ütles pärast rennisõidu kuldmedalivõitu, et tegemist oli niivõrd põneva ja pingelise võistlusega, et sellist enam omal nahal läbi elada ei tahakski.

«Plaan proovida viimasel hüppel switch 900 asemel switch 1080 tekkis viimasel treeningul. Kelly ise polnud sellest väga vaimustuses, aga see oli meie võimalus Cassie (Sharpe'i - toim) vastu,» avaldas Sildaru.

«Kuna meie esimene katse ebaõnnestus, lõi see kõik plaanid sassi. Olime juba rahul, kui üldse medalile tuleks,» avaldas treener.

Teisel katsega tõusis Kelly Sildaru pronksmedalile. «Lootsime natukene kõrgemat skoori, aga kohtunike otsus näitas selgelt, et täna peetakse hüpete kõrgust eriti tähtsaks. Kuna Kellyl on võrreldes konkurentidega amplitude’i osas veel tükk maad minna, siis mõtlesime, et enam polegi midagi teha,» jätkas ta.

Viimase katse eel ütles Tõnis Sildaru oma tütrele: «See on sinu otsustada, kas oled esimene, teine või kolmas.» Kelly Sildaru otsustaski viimasel katsel riskida ning tegi naistest esimesena triki switch 1080. Sealjuures polnud ta seda mitte kunagi varem isegi harjutanud.

«Mina andsin Kellyle juhised edasi, et ta prooviks switch 1080 ning lisaks hüpetele ka kõrgust. Ülejäänud oli kõik Kelly enda teha, mitte keegi teine ei saanud teda enam aidata. Tegelikult oli see isana üpriski hirmuäratav, sest Kelly pole väga rennisõidu kogemust ning seetõttu jääb ka hüpete kõrgus paljuski vaimse poole taha kinni,» jätkas Tõnis Sildaru.

Kõige suurem emotsioon tabas Tõnis Sildarut hetkel, kui tema tütar switch 1080 ära maandus. Järgmine suurem emotsioon oli juba rennist alla laskudes Kelly ja Henryni jõudmine. «See on hästi emotsionaalne medal ja selle medali teeb eelkõige emotsionaalseks võistluste käik ja areng.»

Tagasi üles