Rootsi ralli korraldajad heitsid WRC-pilootide hirmud kõrvale

Tänavu WRC-sarjas lepinguta jäänud Craig Breen mullu toimunud Rootsi rallil.

FOTO: TT NEWS AGENCY / REUTERS

Viimastel päevadel on mitmed autoralli MM-sarjas osalevad piloodid kurtnud, et käimasoleva nädala lõpus peetaval Rootsi talverallil on teeolud sulailmade tõttu halvas seisus. Ralli tegevjuht Glen Olsson tegi aga sellistele juttudele lõpu peale.

Citroëni meeskonna sõitjad Sebastien Ogier ja Esapekka Lappi, kes käisid eelmisel nädalal ralli toimumispiirkonnas testimas, väljendasid sealsete olude tõttu muret, kuid Olssoni sõnul saavad tingimused võistlusradadel olema täiuslikud, kirjutab Autosport.

Pilootidele tekitab tuska asjaolu, et plusskraadid sulatavad teedel jää, mistõttu pääseb nähtavale kruus ning pärast rallimasinate võidukihutamist muutuvad teed kiiresti mudamülgasteks.

Olssoni sõnul mõjuvad plusskraadid teede olukorrale aga hoopis kosutavalt. «Meil on tänavu olnud tavapärasemast külmem talv, kuid nii ei saa täiuslikke teid. Me vajame hoopis sooje ilmi, sest kui maapind on külmunud umbes ühe meetri ulatuses, siis just plusskraadid sulatavad osa sellest ära ja tänu niiskusele peaks tekkima tugev aluspind,» selgitas Olsson.

«Meile tuleks kasuks lisaks eelmainitud abile ka vihm. Igal juhul on neli soojakraadi päevasel ajal suurepärane, sest kui öösel oleks kümme miinuskraadi või rohkem, siis see lihtsalt külmutaks kõik ära,» lisas ta.

Kahepäevasel võistluseelsel testil käinud kuuekordne maailmameister rääkis, et kardab, milliseks võivad kiiruskatsete teisel läbimisel olla teed muutunud. «Arvestades praegust teedel olevat jääkihi paksust on üsna kindel, et kruus tuleb kiiresti välja,» kurtis hooaja avaetapil Monte Carlos võidutsenud Ogier.

Sebastien Ogier.

FOTO: OLI SCARFF / AFP

Autoralli MM-sarja teine etapp Rootsi ralli on kavas 14.–17. veebruaril.

MM-sarja üldseis sõitjate arvestuses:

  1. Sébastien Ogier (Citroën Total WRT) 29 punkti
  2. Thierry Neuville (Hyundai Shell Mobis WRT) 21
  3. Ott Tänak (Toyota Gazoo Racing WRT) 17
  4. Kris Meeke (Toyota Gazoo Racing WRT) 13
  5. Sébastien Loeb (Hyundai Shell Mobis WRT) 12
  6. Jari-Matti Latvala (Toyota Gazoo Racing WRT) 10

MM-sarja üldseis tiimide arvestuses:

  1. Hyundai 30 punkti
  2. Citroën 25
  3. Toyota 25
  4. M-Sport 14
Tagasi üles